Sākums » Raksti » Atradnes raksti » Arhīvs 2

Pret Ungāriju tiek vērsts kārtējais finanšu uzbrukums

Pret Ungāriju tiek vērsts kārtējais finanšu uzbrukums

 

Reitingu aģentūra Moody’s samazinājusi Ungārijas valdības parāda reitingu līdz «junk» (atkritumu) statusam, vēsta BBC. Ungārijas valdība pavēstījusi, ka Moody’s reitinga samazinājums ir «viens no finansiālajiem  uzbrukumiem», kas tiek vērsti pret valsti. Ungārijas nacionālās ekonomikas ministrs Džordži Matolči (György Matolcsy) norādīja, ka šim Moody’s solim nav bijis nopietna pamatojuma, jo, neņemot vērā ārējās grūtības, pēdējā pusotra gada laikā lielākajā daļā Ungārijas ekonomikas ir notikušas pozitīvas izmaiņas.

"Tā kā "Moody's" trūkst reāla pamata, Ungārijas valdība šo rīcību nevar nekā citādi izskaidrot kā daļu no finanšu uzbrukumiem, kas tiek veikti pret Ungāriju," norādīja valsts Ekonomikas ministrija. Kredītreitinga samazināšana bijusi "profesionāli nepamatota," uzsvēra ministrija, piebilstot, ka Ungārijai 2011.gadā ir budžeta un tekošā konta pārpalikums, bet valsts parādsaistības samazinājusi par 10%. "Ne Ungārijas ekonomikas veiktspēja, ne budžeta stāvoklis neizskaidro forinta vērtības kritumu, tāpēc tas skaidrojams ar spekulatīviem uzbrukumiem pret Ungāriju," teikts ministrijas paziņojumā.Eiro vērtība attiecībā pret Ungārijas forintu piektdien palielinājās līdz 315,9 forintiem, salīdzinot ar aptuveni 310 forintiem pirms kredītreitinga pazemināšanas.

Reitinga samazināšanu aģentūra galvenokārt skaidroja ar "neskaidrībām par Ungārijas valdības spēju vidējā termiņā sasniegt tās fiskālās konsolidācijas un valsts sektora parādsaistību samazināšanas mērķus, ņemot vērā finansējuma izmaksu pieaugumu un zemas izaugsmes vidi", jeb cilvēcīgi saprotamā valodā runājot – Ungārijas valdība atteicās bez ierunām pakļauties kreditoru pārstāvju diktātam.

Ceturtdien (24.11.2011), aģentūra Fitch  līdz tā dēvētajam «atkritumu» (junk) statusam pazemināja Portugāles kredītreitingu.

 

Avoti:

http://www.db.lv/pasaule/ungarijas-kreditreitings-noklust-miskaste-248652

http://www.leta.lv/news/item/B53F639C-1F62-496B-8369-BE1C149EADA6/

 

Informācijas aģentūra

/25.11.2011/

Kategorija: Arhīvs 2 | Pievienoja: Janis_A (27.Nov.2011)
Skatījumu skaits: 814 | Komentāri: 1
Komentāru kopskaits: 1
0
1 Martins   [Materiāls]
tāds nu ir prostitūtu darbs.... pēc tam būs paaugstinātas procentu likmes no ECB, tad investori "uzgriezīs muguru" un būs valūtas deficīts un beigu beigās vairs nevarēs noturēt forintu un skat iestudētā krīze jau klāt un bankas atkal var savākt visas cilvēkiem piederošās vērtības par grašiem.

Cik tomēr burvīga ir monetārā virtuve...

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika