Sākums » Raksti » Atradnes raksti » Arhīvs 2

Pašvaldību nauda jāglabā valstij piederošā „Hipotēku bankā”


Pašvaldību nauda  jāglabā valstij piederošā „Hipotēku bankā”

 

Valmiera (14.12.2011) LETA. Pašvaldības savu naudu varētu glabāt VAS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" ("Hipotēku banka"), ja to saglabātu kā valsts banku ar atbilstošu uzraudzību, aģentūrai LETA savu viedokli pauda Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns.

Lucānam nācās piedzīvot satraukumu, kad pilsētas pārvaldei, pārskaitot līdzekļus no "Latvijas Krājbankas" uz "SEB banku", nozuduši 99 000 latu. Vēlāk nauda atgriezta "Krājbankas" kontā. Pēc pilsētas pārvaldes vēstules Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) maksājums izpildīts.

Lucāns nav saņēmis skaidrojumu, kādēļ šāda situācija bija izveidojusies. "To es vēstulē FKTK arī neprasīju, vēlējos tikai, lai maksājums tiek novests līdz galam. Atbildes vēstulē viņi ir informējuši, ka maksājums izpildīts."

Vērtējot Ventspils mēra Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") ideju par pašvaldību bankas veidošanu, Lucāns uzskata, ka nebūtu lietderīgi tērēt valsts līdzekļus jaunas bankas veidošanai, ja viena banka jau ir.

"Hipotēku banku" varētu saglabāt kā valsts banku, un pašvaldības tajā savu naudu varētu uzglabāt. Valsts arī šai bankai varētu nodrošināt kārtīgu uzraudzību un vadību. Mazākas naudas summas pašvaldības varētu glabāt visās bankās, bet lielākie naudas līdzekļi varētu glabāties atbilstoši pārraudzītā valsts bankā.

 

Avots: http://www.leta.lv/lat/news/?id=3738E2D9-C7F7-4C7B-B7B0-7B2CC97D040E

 

Informācijas aģentūra

/14.12.2011/

http://infoagentura.wordpress.com/

Kategorija: Arhīvs 2 | Pievienoja: Janis_A (15.Dec.2011)
Skatījumu skaits: 950
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika