Sākums » Raksti » Atradnes raksti » Arhīvs 2

Ekonomists: Saeimā ir demokrātijas teātris


Ekonomists:  Saeimā ir demokrātijas teātris

 

Paskatoties uz deputātu sastāvu Saeimā, jāsecina, ka tas ir kārtējais teātris, uzskata Latvijas Ekonomistu asociācijas valdes priekšsēdētājs Ivars Brīvers.

Intervijā laikrakstam «Lietišķā Diena» viņš stāsta, ka par Latvijā notiekošajiem procesiem stāstījis kādam vācu profesoram: «Noklausījies manu stāstu, atzina, ka tas viss atgādina futbola līgu. Ir vairākas komandas – «Vienotība», Saskaņa, Zatlera futbola klubs. Spēlētāji pāriet no viena kluba uz otru, laiku pa laikam kāds izkrīt no virslīgas, viņu vietā nāk jaunas komandas ar tiem pašiem futbolistiem.» Brīvers referendumā nav piedalījies, jo neredzēja tam jēgu.

 

«Protams, arī mani priecē, ka no Saeimas aizgāja gan Tautas partija, gan Šlesera partija – godīgi sakot, tā ir. Zatlera partija... Jau pašā sākumā teicu, ka tā ļoti ātri izjuks, jo tai nav nekādas ideoloģijas – pilnīga futbola komanda,» tā Brīvers.

 

Tāpat Brīvers uzskata - ja Saskaņas centrs (SC) būtu paņemts valdībāa, nekas nemainītos. «Protams, man nav nekādu simpātiju pret SC, bet domāju, ka gadījumā, ja viņi būtu pie varas, nekas nemainītos. Tas viss ir demokrātijas teātris,» uzskata Brīvers.

 

Viņš arī norādījis: «Latvijā ir ļoti veikls paņēmiens, kā manipulēt ar cilvēkiem, viņus praktiski nozombēt, piemēram, pretnostatot latviešus un krievus. Tiek pateikts – jā, šī valdība nevienam nepatīk, toties tā ir latviešu valdība. Savukārt krieviem viss tiek stāstīts pretēji. »

 

«Brazīļu ekonomists Kelso Monteiro Furtado savulaik sarakstīja grāmatu Globālais kapitālisms, sakot, ka valstis kopumā mūsdienās ir pārvērtušās par butaforiju – ne tikai Latvija. Kas tad ir tie, kuri pieņem lēmumus? Nu, jūs teiksiet, ka Saeima par tiem nobalso. Esmu runājis ar dažiem deputātiem, un viņi nemaz īsti nezina, par ko paši balso. Piemēram, savulaik bija balsojums par PVN likmes samazināšanu tūrismam, bet, ja jūs aptaujātu visus 100 deputātus, izrādītos, ka 95 no viņiem nezina, kas tas tūrisms ir. Viņiem ir pateikts, kā jābalso un viņi balso,» tā Brīvers.

 

Avots:

http://atradne.ucoz.lv

http://www.db.lv/sodien-laikraksta/ekonomists-ar-skaitliem-prasmigi-manipulejot-var-pieradit-visu-ko-249805

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/259336

 

Informācijas aģentūra

/20.12.2011/

http://infoagentura.wordpress.com/

Kategorija: Arhīvs 2 | Pievienoja: Janis_A (21.Dec.2011)
Skatījumu skaits: 987 | Komentāri: 1
Komentāru kopskaits: 1
0
1 Kriti   [Materiāls]
Vienas no labākajām Japānā. Karatē es izsvītroju A, kas zin varbūt arī ir Piemēram samuraji arī nebūtu tika labi, ja nebūtu ņindzas, kas parijada visus melnos darbus.

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika