Sākums » Raksti » Atradnes raksti » Arhīvs

Ugo Čavess brīdina par nelojālo banku nacionalizāciju

Venecuēlas bankas, kas atteiksies finansēt valdības atbalstītos projektus, tiks nacionalizētas, svētdien (29.01.2012) brīdināja Venecuēlas prezidents Ugo Čavess. Kā Vēsta BBC, saskaņā ar Venecuēlas vadības politiku, vismaz 10% no līdzekļiem bankām ir jānovirza valdības projektu attīstībai – gan lauksaimniecisku, gan arī rūpniecisku.

 

Daļa banku šo uzdevumu nevarēja vai nevēlējās izpildīt. „Nevarat – atdodiet banku man. Vai nu jūs to darāt vai arī nacionalizācija. Citu alternatīvu nav”, teica Čavess, atgādinot, ka daļu privātbanku valsts jau ir nacionalizējusi.

 

Šī gada oktobrī paredzētas Venecuēlas prezidenta vēlēšanas. Neskatoties uz to, ka Čavess valda jau 13 gadus, viņš joprojām ir populārs plašās strādnieku un zemnieku masās. Viņa valdīšanas laikā cilvēki, kas dzīvo zem iztikas minimuma samazinājās no 40% līdz 27%, bet naftas produktu IKP daļa samazinājās no 30% līdz 18%. Tomēr neskatoties uz vērā ņemamiem uzlabojumiem Venecuēla joprojām ir sociāli noslāņota valsts, kurā liels iedzīvotāju skaits dzīvo nabadzībā un, kas ieņem pirmo vietu pasaulē pēc reģistrētajām slepkavībām uz 100000 iedzīvotājiem.

 

Avoti:

http://www.bbc.co.uk/news/world-latin-america-16783993

http://www.odnako.org/blogs/show_15471/

http://antiglobalisti.lv/ekonomika/cavess-nacionalize-bankas-bet-mes/

 

Informācijas aģentūra

/01.02.2012/

http://infoagentura.wordpress.com/

Kategorija: Arhīvs | Pievienoja: Janis_A (02.Feb.2012)
Skatījumu skaits: 1117 | Komentāri: 2
Komentāru kopskaits: 2
1  
Saprātīgs lēmums!
It sevišķi, ja salīdzina ar Latvijas situāciju, kur bankas, dzenot valsti neatmaksājamu parādu jūgā, kā sūkņi atsūknē naudu no valsts ekonomikas.

2  
Pilnīgi piekrītu. Pie mums par tādu pieeju var vienīgi pasapņot.

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika