Sākums » Raksti » Atradnes raksti » Arhīvs

Spēle! Tikai spēle?
PĀRDOMĀM 23.03.2011

NO «AISBERGA» PASTA KASTĪTES
.

Ko mums sola kārtis?
jeb
„Что наша жизнь? — Игра!” (Kas mūsu dzīve? – spēle!)
(„Pīķa dāma”, Germana ārija, P. Čaikovskis, M. Čaikovskis)
.
.

1975. gadā tika publicēta grāmata ar nosaukumu „The Illuminatus! Trilogy " ("Iluminatus! Triloģija”), kuras autori bija Roberts Šī un Roberts Antons Vilsons. Triloģija, kā jau tas pienākas, sastāvēja no trijām atsevišķām daļām: The Eye in the Pyramid (Acs piramīdā), The Golden Apple (Zelta ābols) un Leviathan (Leviatāns – jūras briesmonis, minēts Bībelē vai demonoloģijā - elles vārtu sargs).
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Illuminatus!_Trilogy
.

Grāmata tiek vērtēta kā satīriska, postmoderna zinātniskā fantastika, kura ietver sevī gan reālas, gan izdomātas "konspirāciju teorijas”. Vismaz tāds ir oficiālais vērtējums. Vai tam var uzticēties, to lemt mums pašiem.
.

Tomēr šis stāsts nav par "Iluminatus! triloģiju”, kura neapšaubāmi varētu būtu atsevišķas izpētes objects, bet par spēli, kuras autors par pamatu savai iedvesmai (it kā) izvēlējās tieši šo grāmatu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Jackson_%28US_game_designer%29
.

.

1981. gadā spēļu dizainers Stīvs Džeksons kopā ar dažiem domubiedriem sāka darbu pie galda spēles izveides, kurā tiktu izmantoti motīvi no "Iluminatus! Triloģijas”. Jau 1982. gada vidū tika izlaista pirmā spēles versija. Vēl pēc gada uz vienas no spēles papildinājuma pakām autors rakstīja: "Varbūt Ilumināti stāv aiz šīs spēles, Viņiem vajadzētu būt, jo faktiski viņi stāv aiz visa…”
http://en.wikipedia.org/wiki/Illuminati_%28game%29
.

Turpmākajos gados spēlei iznāca vēl vairāki papildinājumi ar jaunām kārtīm, piemēram, "Illuminati: Brainwash” ("Ilumināti: Smadzeņu skalošana”) "Illuminati: Y2K” ("Ilumināti: 2000. gada problēma”) u.c.
.

1990. gadā ASV slepenais dienests ieradās Steve Jackson Games Inc. un konfiscēja lielu daļu no firmas aparatūras, tomēr ilgstošā tiesas procesā Stīvs Džeksons (prasītājs) pret ASV Slepeno dienestu, kurš noslēdzās 1994. gadā, viņa firmai tika piešķirta kompensācija (kopumā ap 300 000$).
http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Jackson_Games,_Inc._v._United_States_Secret_Service
.

1994. gadā Stīvs Džeksons uzsāka darbu pie savas visslavenākās un veiksmīgākās galda kāršu spēles, kura iznāca tirgū 1995. gadā ar nosaukumu "Illuminati: New World Order” un jau 1994. gadā ieguva "Origins Award” (to piešķir par izcilāko darbu spēļu industrijā). Spēlei iznāca arī daži papildinājumi – Assassins (Slepkavas) un SubGenius ar papildus kārtīm. Kopumā šajā spēlē ir sastopamas pāri par 600 kāršu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Illuminati:_New_World_Order
.

Kādēļ tik garš ievads? Ir būtiski parādīt, ka šīs spēles kārtis, par kurām ies runa turpmāk, ir izdotas attiecīgajā laikā un neviens nevarēs izvērst nepamatotu demagoģisku spriedelēšanu.
.

Lūk, kādas kārtis tika izdotas oriģinālajā "Illuminati: NWO” (INWO) 1995. gadā.
http://www.sjgames.com/inwo/lists/il_ascii.txt
.

INWO:Assassins (1996)
http://www.sjgames.com/inwo/products/assassins/list.1.txt
.

INWO:SubGenius (1998)
http://www.sjgames.com/inwo/lists/subgenius.txt
.

Interesentiem: lielu daļu no INWO kārtīm var apskatīt šeit:
http://www.911truth.ch/cards/illuminati_cards_ab.htm
.

Apskatei datorā (nav pilna kolekcija):
http://www.btscene.com/details/2386256/Illuminati+Card+Game.html
.

.
Un tagad piesprādzēsimies, ķersimies pie lietas.
.

Kā mēs jau secinājām, visas kārtis šajā galda spēlē ir izdotas pirms 1999. gada. To tad arī ņemsim par orientieri.

Divas pirmās visslavenākās kārtis laikam būs "Terrorist Nuke” un "Pentagon” (abas no 1995. g.):
.

.

Hmm…. Kādam tas kaut ko atgādina? Nevar būt!

Interesanti, ka sprādziens Pentagonā attēlots, kā "no iekšpuses nākošs”, kas nav nekāds pārsteigums "konspirāciju teoriju” pētniekiem.

"Sakritība!” – brēktu "demokrātisko” mēdiju papagaiļi.

O, jā! Priekš viņiem mums ir dažas citas kārtis: „Big Media”, „Cable TV”, „Empty Vee”, „Media Connections”, „Read My Lips” un daudzas citas…
.

.

.

.

Bet atgriezīsimies pie tēmas. Kāda tad bija tēma? Ak jā! Ir pamatotas aizdomas, vismaz man un citiem,

.

.

ka šīs kārtis ne tikai atspoguļo pasaulē notiekošo, bet tās arī sniedz informāciju par to, ko "Ilumināti” gatavo mums (domāta – cilvēce) nākotnē. Katrā ziņā, pietiek mazliet nopietnāk papētīt to, kas uz šīm kārtīm attēlots, lai rastos nepatīkamas un visai negaidītas atklāsmes.

Lūk, nākamie piemēri: "Oil Spill” un "Hurricane”:

.

.

Kustinām pelēkās šūniņas, kustinām… un ko mēs atrodam? Nemaz jau nebija tik sen:
http://en.wikipedia.org/wiki/Deepwater_Horizon_oil_spill
http://en.wikipedia.org/wiki/Hurricane_Katrina
.

Teiksiet - spēļu dizaineru fantāzijas?

Ejam tālāk. Atrodam divas ļoti līdzīgas, tomēr atšķirīgas kārtis, kurām ir arī dažādi nosaukumi: "Dictatorship” un "Revolution”:

.

.

It īpaši aizraujoši lasīt, kas rakstīts uz Revolūcijas kārts: "Nemiernieki ir pakalnos, tiem ir ārēja palīdzība…”

Reiz Kadafi bija diktators, tagad tur ir revolūcija… un bombardēšana! Varbūt kādam šķiet, ka tur attēlots Sadams Huseins? Apšaubāmi, jo viņam ir sava kārts… pavisam savādāka:

.

.

Ak, jā, neaizmirsīsim Japānu! Arī tas ir paredzēts un uzzīmēts. Lūk, daži piemēri: „Combined Disaster”, „Atomic Monster”:

.

.

Tornis, kas redzams pirmajā zīmējumā atrodas Japānā un Godzilla, kā zināms, ir japāņu mīļākais filmu varonis. Vako pulksteņtornis (Wako Clock Tower) un Godzilla:

.

.

Pētīt kārtis var stundām - ļoti jau interesants izpētes objekts, bet viens ir skaidrs. Tādas sakritības vienkārši nav iespējamas. Daudzās kārtīs ir iekodētas tā saucamās "apslēptās ziņas” (Subliminal Messages):

.

.

Tomēr, kā redzams, vajadzīgas smadzenes, lai šos vēstījumus pienācīgi izanalizētu. Tiem, kas "konspirāciju teoriju” pētniekus uzskata par:

.

.

ieteiksim nodarboties ar viņiem tuvākām lietām:

.

.

.

.

.

.

.

Un pašu galveno – vēstures pārrakstīšanu:

.

.

Katrs var vērtēt šo visu kā vēlas. Man, piemēram, tagad ir skaidrs, kādēļ daži, ar mūzikas industriju saistīti masoni, intervijās ir teikuši, ka tā "IR SPĒLE”. Un neapšaubāmi kāds/kādi to spēlē, līdzīgi šaham. Tikai spēle notiek planētas mērogā un ar pavisam reāliem cilvēku un tautu likteņiem.

Jānis A.
23.03.2011.

Kategorija: Arhīvs | Pievienoja: Janis_A (23.Mar.2011)
Skatījumu skaits: 838 | Komentāri: 1
Komentāru kopskaits: 1
0 Spam
1 Sintija  
Combined Disaster kaarts man liek aizdomaaties par olipiskajaam speeleem Londonaa peec viena video noskatishanaas. Cilveeki ir geerbusies taadas kraasaas kaa olipiskaa karoga rinki un tas var buut Big Bens, bet kaa jau kaarts saka -Combined Disaster..

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika