Sākums » Raksti » Atradnes raksti » Arhīvs

Radikālie islāmisti uzvar Ēģiptes parlamenta vēlēšanās

Kaira (21.01.2012) ASV varasiestāžu atbalstītās radikālās islāmistu organizācijas  Musulmaņu brālības izveidotā Brīvība un taisnīguma partija (BTP) Ēģiptes parlamenta vēlēšanās ieguvusi 47,18% no deputātu vietām, liecina vēlēšanu komisijas sestdien izsludinātie galīgie balsu skaitīšanas rezultāti. Tādējādi no 498 parlamenta apakšpalātas deputātu vietām salīdzinoši mēreno islāmistu partija BTP ieguvusi 235, no kurām 127 ieņems kandidāti no partijas sarakstiem, bet 108 - kandidāti, kas startēja vienmandāta apgabalos.Savukārt cita radikālo islāmistu jeb tā dēvēto salafistu partija "Al Nur", kas vēlēšanās ierindojusies otrajā vietā, ieguvusi 121 jeb gandrīz 25% deputāta vietu.

Tādējādi parlamenta apakšpalātā radikālie islāmisti sev nodrošinājuši vairākumu.

Bez 498 ievēlētajiem deputātiem jaunajā Tautas sapulcē būs arī desmit likumdevēji, kurus iecels militārā hunta, kas ar ASV specdienestu atbalstu pārņēma valstī varu pēc ilggadējā prezidenta Hosni Mubaraka gāšanas pagājušā gada februārī.

Paredzēts, ka jaunievēlētā Tautas sapulce uz savu pirmo sēdi sanāks pirmdien (23.12.2012).Kad februārī noslēgsies Ēģiptes parlamenta augšpalātas vēlēšanas, abām likumdevēju palātām no savas vidus būs jāizvēlas 100 konstitucionālās sapulces locekļi, kam tiks uzdota jaunā valsts pamatlikuma izstrāde. Savukārt līdz jūnijam paredzēts ievēlēt jauno Ēģiptes prezidentu. Kandidātu reģistrēšana prezidenta vēlēšanām noslēgsies 15.aprīlī.

Atgādinām, ka saskaņā ar jauno pret Ķīnas dominanci vērsto ārpolitikas stratēģiju, ASV organizē Tuvo Austrumu režīmu gāšanu, maskējot savas darbības ar spontānāniem tautas nemieriem, to vietā virzot visradikālākos islāmistus.

 

Avoti:

http://www.leta.lv/lat/news/world/?id=1B5DDC5A-3215-4C3F-BC50-2E6D8308EE37

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/262539

 

Informācijas aģentūra

/23.01.2012/

http://infoagentura.wordpress.com/

Kategorija: Arhīvs | Pievienoja: Janis_A (25.Jan.2012)
Skatījumu skaits: 838
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika