Sākums » Raksti » Atradnes raksti » Arhīvs

Latviski izdota Muammāra Kadafi “Zaļā grāmata”


Kopš 2012.gada janvāra Latvijas lielākajās grāmatnīcās ir pieejama  filozofa un Lībijas tautas līdera Muammāra Kadafi „Zaļā grāmata”. Lai arī tā sarakstīta tālajos 1970-tajos gados, lielākā daļa tajā skarto tēmu ir aktuālas un vismaz pārdomu vērtas arī mūsdienās.

Muammārs Kadafi (1942-?2011?) valdīja Lībijā kopš 1969.gada līdz 2011.gadam, kad NATO organizētas bruņotas sacelšanās un vēlāk arī tieša iebrukuma rezultātā tika gāzts. "Zaļajā grāmatā”, kas tika sarakstīta laika posmā no 1970 līdz 1972.gadam, Kaddafi izklāsta savas ideoloģijas pamatprincipus, noraidot gan Rietumu parauga liberālo demokrātiju ar daudzpartiju sistēmu, gan padomju parauga pseidosociālismu un stādot par mērķi atteikties no elitārā pārvaldes modeļa, kurā šaura elite neierobežoti pārvalda sabiedrību, un ieviest tiešo tautas līdzdalību lēmumu pieņemšanā (tautas kongresu sistēmu), kurā dzīvei svarīgus lēmumus pieņem pati tauta. "Zaļajā grāmatā” Kaddafi definē, ka katrs iedzīvotājs jānodrošina ar bezmaksas mājokli, ka mājoklis pieder tam, kurš tajā dzīvo, ka izglītībai ir jābūt bezmaksas, ka ražošanas līdzekļiem ir jāpieder strādājošajiem, ka no sievietēm un bērniem nedrīkst prasīt neatbilstošu darbu veikšanu, ka ir jāsporto, nevis jāskatās kā citi sporto utt.

Ideja izdot latviešu valodā „Zaļo grāmatu” izdevējiem radās pēc NATO spēku atbalstītā iebrukuma Lībijā un ziņām par Muammāra Kadafi nogalināšanu. Viens no izdevējiem laikā no 1996. Līdz 2009.gadam Lībijā pabija 8 reizes un savām acīm redzēja Kadafi vadībā un tā ideju iespaidā sasniegto.

Muammāra Kadafi "Zaļā grāmata” bez maksas ir pieejama arī internetā:
http://www.lirika.lv/work1.php?format=2&file_ref=Kadafi_ZG.htm
http://www.tautasforums.lv/?p=196

Informācijas aģentūra
/15.01.2012/
http://infoagentura.wordpress.com/

Kategorija: Arhīvs | Pievienoja: Janis_A (16.Jan.2012)
Skatījumu skaits: 905 | Komentāri: 3
Komentāru kopskaits: 3
3  
Spēcīgi un precīzi pateikts par partiju diktātu un partokrātiem!

2  
..par grāmatu? Gribētos to dabūt rokās un ievākotu. Protams, var ekrānā lasīt, izprintēt, bet tomēr - grāmatai ir sava infoaura.

1  
Sāku lasīt. Ir interesanti.
Palīdz saprast žīdokrātiju.

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika