Sākums » Raksti » Atradnes raksti » Arhīvs

Latvija pieļauj spiegošanu internetā

Latvija bez liekām diskusijām pievienojusies līgumam, kas atļauj spiegošanu internetā un ir drauds vārda brīvībai. Tā norāda Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Šeļmanovs-Plešs. Tikmēr valdības pārstāvji mierina, ka Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīgums neparedzot neko, kas jau nebūtu noteikts valsts likumdošanā, piektdien informēja LNT ziņas.

Valdība parakstījusi līgumu, kas faktiski pieļauj spiegošanu internetā. Tā norāda Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Šeļmanovs-Plešs, komentējot Latvijas pievienošanos Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīgumam, kas citās valstīs jau izraisījis plašus protestus.

Kā paredz nolīgums, vēršoties kompetentajās iestādēs, autortiesību īpašniekiem būs tiesības no interneta piegādātājiem pieprasīt informāciju par kontiem, kuros, iespējams, veikti autortiesību aizskārumi. Plešs uzskata, ka līdz ar to interneta pakalpojumu sniedzēji tiks piespiesti ziņot par jebkuriem lietotāju pārkāpumiem.

«Tā kā interneta pakalpojuma sniedzējs faktiski ir iesaistīts procesā, nu, idejiski līdzīgi tā kā ceļu būvētājs ir iesaistīts automašīnu kustībā, jo uz viņu būvētā ceļa tas notiek. Tad viņi var pieprasīt, lai pakalpojumu sniedzējs preventīvi seko šo lietotāju saturam, pretējā gadījumā viņš būs vainīgs pie tā, ka tur notiek šo autortiesību pārkāpumi,» skaidroja Plešs.

Tāpat nolīgums līdz minimumam samazinot Latvijas iespējas nākotnē lemt par savu autortiesību likumdošanu, norāda Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors.

«Vairs ar savu nacionālo likumdošanu nevarēsim šos jautājumus regulēt. Un tas ir diezgan būtiski. Ja mēs nākotnē atrodam savādāku pieeju, rodam citu veidu kā risināt autortiesību jautājumus, tad faktiski mums ir sasietas rokas,» piebilda Plešs.

Tikmēr Latvijas valdības pārstāvji uzsver, ka nolīgums neko jaunu neparedzot. Autortiesību īpašniekam ar juridiski pamatotu pieprasījumu būs jāvēršas kompetentajā iestādēs un tikai tad tas varēs saņemt informāciju. Nekādas spiegošanas nebūšot.

Tikmēr Polijā valdības pievienošanos attiecīgajam līgumam jau izraisījusi protestus, kuros piedalījušies vairāki tūkstoši cilvēku. Pret to iebilst arī vairākas starptautiskas interneta organizācijas.

Līguma stāšanās spēkā gan var aizņemt vairākus gadus, jo tas jāratificē visām valstīm, kas grib tam pievienoties.


Avots: http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/408696-eksperts_latvija_pielauj_spiegosanu_interneta

Kategorija: Arhīvs | Pievienoja: Janis_A (29.Jan.2012)
Skatījumu skaits: 938 | Komentāri: 2
Komentāru kopskaits: 2
0 Spam
2 Ego  
Petīcija pret ACTA http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet/?fp

0 Spam
1 Juris P.  
Viss iet "pēc plāna un grafika"!
Varēsim pievienot jaunu punktu šajā sarakstā:
http://www.aisbergs.lv/?p=966

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika