Sākums » Raksti » Atradnes raksti » Arhīvs

"Bušismi" jeb kretīnu parāde. 3. Sērijās

"Bušismi" jeb kretīnu parāde, 3. Sērijās

 

1.       Sērija

 

 

Droši vien visiem labi atmiņā ir palicis ASV prezidenta Džordža Buša, jaunākā, valdīšanas laiks. Bijušais ASV prezidents bieži vien izcēlās ar daudziem vairāk vai mazāk neveikliem izteicieniem un kļūdainiem apgalvojumiem, dodot iemeslu šīs aplamības nodēvēt par „bušismiem”. Daži piemēri no Dž. Buša runām. Ilustrācijai.

 

„Es jums stāstu, ka ir ienaidnieki, kas atkal taisās uzbrukt Amerikai, amerikāņiem.  Vienkārši ir. Tāda ir pasaules realitāte.  Un es vēlu viņiem visu to labāko!”

 

„Es atceros satiku māti un bērnus, kurus nolaupīja Ziemeļkorejieši, tieši šeit – ovālajā kabinetā”

 

„Es vēlos iepazīstināt jūs ar interesantu programmu. Divu iemeslu pēc. Pirmais – tā ir interesanta. Otrs – mana sieva par to domāja. Pareizāk bija iesaistīta tajā. Viņa nedomāja par to. Bet viņa padomāja par to priekš šīs runas.”

 

Simtiem šādu un līdzīgu  „bušismu” var izlasīt šajā adresē:

http://politicalhumor.about.com/library/blbushisms.htm

 

Tomēr lielajam vairākumam „bušismu” ir viena raksturīga īpašība – neveikla un , bieži vien, pretrunas radoša, teikuma uzbūve, kas gan nekādā mērā neattaisno Dž. Bušu. Vienīgi apliecina viņa vājās oratora spējas un zemo literārās izglītotības līmeni.

 

Varētu šķist, ka „bušims” ir nelāgs izņēmums augstākajās politiķu aprindās. Tomēr tā nebūt nav.

 

2.       sērija

 

Buša sekotājs Baraks Obama nebūt nav labāks. Pie tam kļūdas, ko viņš pieļauj vairāk norāda uz vispārēju elementāru neizglītotību.

 

Jaunākais viņa garadarbs ir Lielbritānijas vēstniecības Irānā nodēvēšana par Anglijas vēstniecību:  http://blog.heritage.org/2011/11/29/does-obama-know-the-difference-between-great-britain-and-england/

 

Vēl daži piemēri:

„Par cik, mēs iesākam ceturto gadu simtu kā nācija...”

 

(No 1789. – 2008. gadam ir 219 gadi, nekādi  4. gadu simti nesanāk)

 

„Pēdējos 15 mēnešos esmu apmeklējis katru Savienoto Valstu nostūri.  Esmu tagad bijis 57 štatos, domāju palicis vēl viens...”

 

(Cik zināms, tad ASV sastāv no 50 štatiem. Iespējams, ka Obama par ASV štatiem uzskata arī Kanādu, Meksiku un citas apmeklētās valstis. Var jau būt...)

 

Citus „obamismus” var skatīt:  http://www.ministers-best-friend.com/Obamas-Obamisms-and-George-W-Bushisms-Compared-by-NewtonStein.html

 

 

 

3.       sērija

 

Daudzi noteikti atceras Latvijā populāro spārnoto frāzi par „lielāko kretīnu”. Tā neviļus nāk atmiņā, kad pavēro kādus kandidātus nākamajām ASV prezidenta vēlēšanām izvirza Republikāņu partija.

 

Mišela Bahmane, piemēram, izcēlās ar to, ka viens no ASV apdraudējumiem viņai šogad šķita Padomju Savienība.  Tomēr  Mišelas uzskati citos jautājumos nav nemaz tik muļķīgi, lai gan tā tiek pozicionēti.

http://rt.com/usa/news/bachmann-soviet-union-threat/

 

Hermans Keins, kuŗš īpaši ievērojams ar saviem intīmajiem piedzīvojumiem (arvien jaunas kandidātes atceras viņa seksuālos „mājienus”), spēris  dažus soļus tālāk.

Pirmkārt viņš uzskata, ka Ķīnai nav atomieroču, tā tos tikai gatavojas radīt. Tad viņš izcēlies ar jautājumu: „Kā kubiešu valodā būs garšīgs?”

Vēl viens citāts: „Un kad viņi man prasa, kas ir Ubeki-beki-beki-beki-stan-stānas prezidents, es teikšu –jūs ziniet, es nezinu”.

http://madmikesamerica.com/2011/11/the-9-most-laughed-at-herman-cain-quotes/

 

Riks Perijs neatpaliek. Huaresas pilsētu Meksikā viņš dēvē par bīstamāko pilsētu ASV. Vēl viņš domā, ka amerikāņi var balsot tikai no 21 gada vecuma, lai gan jau vairāk kā 30 gadus balsot var no 18.

http://politicalhumor.about.com/od/Rick-Perry/a/Rick-Perry-Quotes.htm

 

Njūts Gingričs, piemēram, uz jautājumu par bezpajumtnieku, kuru nošāva parkā netālu no Baltā Nama, atbild: „Dodiet parku policijai vairāk patronu”. Normāla, prezidenta cienīga atbilde.

http://rackjite.com/web/newt_gingrich.htm

 

Mits Romnijs vispār ir eksemplārs!

Viņš esot redzējis savu tēvu maršējot kopā ar Mārtinu Luteru Kingu (Romnija komanda vēlāk atzina, ka tā īsti nav bijis). Viņš esot nopircis ieroci, kad bijis jauns un esot mednieks visu dzīvi (Romnija komanda velāk paskaidroja, ka Romnijs medījis 2 reizes. Pirmo reizi 15 gadu vecumā, otrreiz – 2006. gadā).

Un programmas nagla: „Mums jādubulto Guantanamo”.

http://politicalhumor.about.com/od/mittromney/a/romneyquotes.htm

 

Kā labi redzams, tad politikā uz kretīniem ir liels pieprasījums, ne tikai Latvijā.

 

 

 

30.11.2011.

Jānis A.

Kategorija: Arhīvs | Pievienoja: Janis_A (30.Nov.2011)
Skatījumu skaits: 613
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika