Sākums » Raksti » Atradnes raksti » Arhīvs

Atklāta izsekošanas programma mobilajos tālruņos


Atklāta izsekošanas programma mobilajos tālruņos

 

Novembra vidū 25 gadus vecais amerikāņu programmētājs Trevors Ekharts atklāja, ka mobilajos smārtfonos, kuri darbojas uz "Android", "Black Berry OS", "Symbian" u.c. programmatūras bāzes, atrodama kompānijas "Carrier IQ" izveidota spiegu programma "IQRD", kuru nav iespējams ne atslēgt, ne izdzēst. Šī programma tiek uzstādīta jau ražošanas procesā un tā saglabā "logfailā" visu, kas tiek rakstīts un darīts ar mobilo ierīci, ieskaitot SMS tekstus un adresātus.

 Atgādinām, ka pirms gada jau tika konstatēts, ka Apple un Google izseko savu produktu lietotājus, bet ASV kompānijas izmanto mobilo operatoru sniegtos datus par klientu pārvietošanos lielveikalos (tiek identificēti konkrēti klienti un kādus veikalus un letes tie apmeklē).

 Tāpat der atcerēties, ka centralizēti ne tikai var noteikt katra mobilā tālruņa atrašanās vietu un tā īpašnieku, bet teorētiski ir iespējams arī ierakstīt, uzglabāt un pēc nepieciešamības izmantot pilnīgi visas mobilās vai IP telefonijas sarunas; ierakstīt sarunas vismaz 10 metru rādiusā ap ieslēgtu mobilo tālruni; nepārtraukti ierakstīt video, ja mobilais tālrunis ir ieslēgts; darbināt visas mobilā tālruņa funkcijas, ja mobilais tālrunis ir izslēgts, bet nav izņemts akumulators; noteiktu laiku darbināt visas mobilā tālruņa funkcijas pat, ja ir izņemts akumulators, pie nosacījuma, ka rūpnīcā ir iebūvēts rezerves miniakumulators;

 

Avoti:

http://atradne.ucoz.lv

http://i-business.ru/blogs/14297

http://androidsecuritytest.com/features/logs-and-services/loggers/carrieriq/carrieriq-part2/

http://i-business.ru/blogs/11696

http://i-business.ru/blogs/13830

 

Informācijas aģentūra

/07.12.2011/

http://infoagentura.wordpress.com/

Kategorija: Arhīvs | Pievienoja: Janis_A (07.Dec.2011)
Skatījumu skaits: 575
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika