Sākums » Raksti » Atradnes raksti » Arhīvs

Asads: Ārvalstu spēki cenšas destabilizēt situāciju Sīrijā

Sīrijas prezidents Bašars al Asads otrdien paziņoja, ka ārvalstu spēki cenšas destabilizēt situāciju Sīrijā, piebilstot, ka Arābu līgai nav tiesību pasniegt citiem mācību stundas demokrātijā.

Vienlaikus viņš solīja, ka, tiklīdz tiks pabeigta jaunas konstitūcijas izstrāde, tiks rīkots referendums par jauno pamatlikumu.

«Kad būs izstrādāti likumi un konstitūcija (..), mēs izsludināsim referendumu (..), iespējams, tas notiks marta pirmajā nedēļā,» solīja Asads, piebilstot, ka pēc referenduma tiks rīkotas arī vispārējās vēlēšanas.

«Vēlēšanām jābūt saistītām ar jaunu konstitūciju,» sacīja nemieru plosītās valsts vadītājs. «Tās varētu notikt maija sākumā.»

Jaunā konstitūcija, pēc Asada vārdiem, «koncentrēsies uz galveno jautājumu - daudzpartiju sistēmu.

Noliedz, ka dota pavēle šaut uz protestētājiem

Tajā pašā laikā, komentējot situāciju valstī, viņš uzstāja, ka drošības spēkiem nav dots rīkojums atklāt uguni uz demonstrantiem, un atzina, ka joprojām ir optimistiski noskaņots, neraugoties uz asiņaino vardarbību, kas valstī nerimstas jau kopš pērnā marta.

«Saskaņā ar likumu neviens nedrīkst atklāt uguni, izņemot pašaizsardzības nolūkos,» teju divas stundas garajā uzrunā sacīja Sīrijas prezidents. «Aizvadītie desmit mēneši, neraugoties uz grūtībām, bijuši ļoti noderīgi (..), esmu drošs par nākotni.»

Režīms «par katru cenu apkaros terorismu»

Viņš arī uzsvēra, ka drošības atjaunošana valstī ir «absolūta prioritāte», un solīja, ka viņa vadītais režīms par katru cenu apkaros terorismu.

«Cīņa ar terorismu ir visu cīņa, tā ir nacionālā cīņa, nevis tikai valdības cīņa,» viņš piebilda. «Mums ir jāvēršas pret terorismu ar visām legālajām metodēm. Viņu dēļ cieš nevainīgi cilvēki (..), viņi nogalina Sīrijas ļaudis.»

Satraucošajā situācijā un vardarbībā Asads vaino ārvalstu spēkus.

«Reģionālie un starptautiskie spēki, kuri cenšas destabilizēt situāciju Sīrijā, vairs nespēj ilgāk falsificēt faktus un notikumus. Viņi pievērsās slepkavībām.

(..) Galu galā viņu mēģinājumi cieta neveiksmi, un ārvalstnieku loma nāca gaismā,» runā Damaskā paziņoja Asads.

Kritizē Arābu līgu

Prezidents veltīja asu kritiku Arābu līgai, kuras novērotāji kopš 26.decembra atrodas Sīrijā. Viņiem jāuzrauga, kā tiek pildīti līgas piedāvātā miera plāna nosacījumi, kas paredz karaspēka aizvākšanu no ielām, aizturēto atbrīvošanu un sarunu sākšanu ar opozīciju.

Asads apšaubīja Arābu līgas valstu labējo valdību un monarhiju tiesības mācīt Sīrijai demokrātiskas reformas.

«Pirmais parlaments Sīrijā bija 1917.gadā. Kur tolaik bija viņi? (..) Viņi ir kā ārsts, kurš smēķē un iesaka saviem pacientiem atteikties no smēķēšanas, kamēr pašam mutē ir cigarete,» atzīmēja Asads.

Avots: http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/406506-asads_arvalstu_speki_censas_destabilizet_situaciju_sirijaKategorija: Arhīvs | Pievienoja: Janis_A (10.Jan.2012)
Skatījumu skaits: 679
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika