Sākums » Raksti » Atradnes raksti » Arhīvs

“Al Qaeda” mudina ieviest Lībijā šariata likumus


"Al Qaeda” mudina ieviest Lībijā šariata likumus


Šodien (06.12.2011) Rietumu ziņu aģentūras izplatīja ASV specdienestu radītās un atbalstītās teroristiskās organizācijas "Al Qaeda” līdera Abu Jahja al Libi (Abu Yahya al Libi) paziņojumu, kurā pret Lībijas likumīgo valdību karojošie kaujinieki tiek mudināti nenolikt ieročus un ieviest Lībijā šariata likumus.

29.oktobrī uzņemtajā videoierakstā al Libi cildina kaujiniekus par Kadafi "sagrautā režīma” gāšanu un aicina viņus nepievērst uzmanību Rietumu oficiālajiem mudinājumiem nolikt ieročus.

"Atteikšanās no ieročiem, kas bija viens no iemesliem jūsu atbrīvošanai no nāvējošās verdzības, kas ilga vairāk nekā četras desmitgades, kurās Kadafi jūs smagi spīdzināja, nozīmē atgriešanos pie verdzības jaunā veidolā un padošanos iedomīgajiem tirāniem – vai nu tie būtu pašmāju vai ārvalstu -, kuri atņems jums jūsu gribu un kontrolēs jūsu brīvību,” brīdina "Al Qaeda” līderis.

"Jūs esat nonākuši krustcelēs, kurās jums vai nu jāizvēlas sekulārs režīms, kas apmierinās Rietumu alkatīgos krokodilus, kuri to izmantos kā līdzekli savu mērķu sasniegšanai, vai arī jāieņem stingra nostāja un jānodibina Allāha reliģija,” mudina al Libi.

Rietumu nominētais Lībijas pagaidu līderis Mustafa Abdeldžalils jau iepriekš izteicās, ka valsts pamatlikumā tiks iestrādāti šariata likumi.

Savukārt Pentagona amatpersona, kas esot vēlējusies palikt anonīma, esot teikusi sekojošo: "Var droši teikt, ka tas ir viens no viņu mērķiem – mēģināt nostiprināties un izveidot iekšēju tīklu (..) ilgstošai darbībai,”

Jau iepriekš tika ziņots, ka ASV specdienesti mēģināja organizēt Lībijā apvērsumu „demokrātiskas revolūcijas” formā, bet tas izgāzās pat pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem, tādēļ iesūtītajiem un vietējiem kaujiniekiem cīņā pret Lībijas valdības spēkiem palīgā devās  Rietumvalstu specvienības. Kad arī tas nedeva gaidītos rezultātus, tika veikti aviouzlidojumi, kuros gāja bojā un cieta liels daudzums civiliedzīvotāju. Rietumvalstu plašsaziņas līdzekļi Lībijas jautājumu pasludināja par atrisinātu pēc tam kad tika publiskots video ar Muammaram Kadafi līdzīga cilvēka līķi, pats Muammārs Kadafi pasludināts par nogalinātu, bet Lībijai izziņota jauna vadība.

Atgādinām, ka teroristiskās organizācijas "Al Qaeda” saknes meklējamas vēl Aukstā kara laikos, kad ASV atbalstīja un izmantoja radikāli noskaņotus islamticīgos karā pret Padomju Savienību Afganistānā. Pēc Aukstā kara beigām un Padomju Savienības sadalīšanas bija zudis vienīgais nopietnais ASV ienaidnieks  ar cīņu pret ko varēja mobilizēt ASV un visu Rietumu sabiedrību un attaisnot pastāvošos netaisnīgos notikumus, likumus un karus. Pēc ASV specdienestu veiktās dvīņu torņu uzspridzināšanas 2011.gada 11.septembrī, par jaunu ASV ārējo ienaidnieku tika pasludināta starptautiskā teroristiskā organizācija
"Al Qaeda”. Pēc vienas no versijām „Al Qaeda” ir ASV specdienestu datubāzes nosaukums, kurā reģistrētas specdienestu uzmanības lokā nonākušas personas ar radikāli islamistiskiem uzskatiem.

Avoti:
http://www.leta.lv/lat/news/world/?id=1AD7EE85-E489-4992-9906-D619AF1B0A91
http://www.leta.lv/lat/news/world/?id=4B028706-D068-4678-92C8-512B9E62E6E0

Informācijas aģentūra
/06.12.2011/

Kategorija: Arhīvs | Pievienoja: Janis_A (06.Dec.2011)
Skatījumu skaits: 899
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika