Sākums » Raksti » Atradnes raksti » Arhīvs

100 000 demonstranti atbalsta Ungārijas premjerministru


Budapešta (21.01.2012) Kā novērtēja aģentūras AFP korespondents aptuveni 100 000 cilvēku sestdien izgāja Budapeštas ielās, lai paustu atbalstu Ungārijas premjerministram Viktoram Orbanam, kurš nonācis ES un starptautisko oligarhu finansēto organizāciju kritikas krustugunīs par neatkarīgas politikas realizāciju un  konservatīvās vērtībās balstītas konstitucionālās reformas īstenošanu.

Akciju organizējuši žurnālisti, kas ir saistīti ar Orbana pārstāvēto centriski labējo partiju "Fidesz" un tās mērķis bija parādīt, ka viņa valdība joprojām bauda masu atbalstu. Demonstrācijā, kuru 2.janvārī organizēja opozīcijas partijas un atsevišķas pilsoniskās sabiedrības organizācijas, iestājoties pret jaunās konstitūcijas spēkā stāšanos, pēc ārvalsu plašsaziņas līdzekļu sniegtajām ziņām piedalījās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku.

Neilgi pēc opozīcijas protesta akcijas ārlietu ministrs Jānošs Martoņi paziņoja, ka valdība var "ielās izvest desmitreiz vairāk cilvēku".Cilvēki, kas piedalījās sestdienas demonstrācijā bija ieradušies no visas Ungārijas, kā arī no kaimiņvalstīm, kur mitinās lielas ungāru minoritātes, piemēram, no Rumānijas un Slovākijas.

Gājiens sākās Budapeštas Varoņu laukumā, un tā dalībnieki devās uz parlamenta ēku. Virs viņu galvām plīvoja Ungārijas karogi, un daļa demonstrantu nesa plakātus ar uzrakstiem: "Mēs mīlam mūsu Ungāriju, mēs mīlam Viktoru."Daļa demonstrantu nesa arī plakātus, uz kuriem bija lasāmi pret Eiropas Savienību (ES) vēsti saukļi.

"Mēs redzam, ka, pateicoties pārspīlētām un aizspriedumainām ziņām, mūsu valsts tiek attēlota netaisnīgā un apkaunojošā veidā un ka tas kaitē mūsu ekonomikai un tautai," teikts akcijas organizatoru paziņojumā, kurā viņi aicināja cilvēkus izrādīt atbalstu valdībai. "Mēs negribam neko citu, kā to, lai Eiropas un Savienoto Valstu tautas saprastu, ka mēs vēlamies dzīvot brīvībā, demokrātijas ietvaros, cienot citus."

"Mēs, demokrāti, ticam mūsu valsts neatkarībai, mēs ticam tās nākotnei un tagadnei," uzsvēruši demonstrācijas rīkotāji.

Demonstrācija noritēja mierīgi. Tās dalībnieki atkārtoti dziedāja Ungārijas himnu un 1948.gada revolūcijas laika dziesmas.

Atgādinām, ka 2010.gada parlamenta vēlēšanās Viktora Orbana pārstāvētā  konservatīvā partija «Fidesz» kopā ar Kristīgo demokrātu tautas partijas apvienība ieguva 52,73% vēlētāju atbalstu. 2010. gada maijā Viktors Orbans kļuva par Ungārijas premjerministru un sāka konsekventi īstenot saviem vēlētājiem apsolītu politiku, aizsargājot Ungārijas neatkarību un tikumiskas vērtības. Visplašāko starptautisko rezonansi ieguva Ungārijas valdības mēģinājumi pakļaut savai vadībai Ungārijas centrālo banku, nacionālās informatīvās telpas aizsardzības pasākumi un

Jaunas konstitūcijas ieviešana, kas visa cita starpā paredz ka nācijas garīgo un intelektuālo vienotību uztur Dievs un kristietība, ka dzīvība sākas no ieņemšanas brīža un ka laulība ir savienība starp vīrieti un sievieti.

 

Avoti:

http://www.leta.lv/lat/news/world/?id=13302394-E760-C007-924D-084198704A2E

http://www.puaro.lv/lv/puaro/100-000-ungaru-budapesta-pauz-atbalstu-orbanam


 

Informācijas aģentūra

/23.01.2012/

http://infoagentura.wordpress.com/

Kategorija: Arhīvs | Pievienoja: Janis_A (25.Jan.2012)
Skatījumu skaits: 1018 | Komentāri: 2
Komentāru kopskaits: 2
0 Spam
2 Martins  
Man tiešām skauž...

0 Spam
1 Rolands  
atbalstu ungārus!

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika