Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Viedokļi

Zaudētās ilūzijas

http://www.aisbergs.lv/?p=5296

 

Zaudētās ilūzijas

VIEDOKĻI 25.01.2009

 

Daudzi neatkarīgie masu mediji zaudējuši ticību savām spējām analizēt politiski ekonomisko situāciju Latvijā, Lietuvā, Igaunijā. Par to liecina, ka aizvien populārāka kļūst atsauce, ka Latvijas, Igaunijas un Lietuvas masu nekārtības būtu speciāli organizētas (šādās sazvērestībās, piem., pie vainas varētu būt Maskava), kas politisku motīvu dēļ varētu būt ieinteresēta grautiņu rīkošanā minētajās valstīs.

Šāda mediju pieeja liecina par mediju vājumu, neuzticēšanos sev un sabiedrībai, līdz ar ko pavīd vēlēšanās pašus medijus vainot tanī, ka tie iet vienīgi patērētāju publikas pavadā, barojoties savā bezdarbībā no reklāmdevēju pasūtījumiem, ilgstoši nepētot patiesās sabiedrības vajadzības un mērķus.

.

Ja grautiņi Igaunijā tika saistīti ar kādu Krievijai tuva bronzas pieminekļa pārvietošanu, tad patiesās saknes, kādēļ izcēlās nemieri Latvijā un Lietuvā atrodami lozungos, kas tika demonstrēti nemiernieku rokās Lietuvā. Tajos tauta pārmeta valdošiem, ka tautas bagātības, izmantojot privatizācijas likumdošanu, piesavinājušies oligarhi.

Gribot, negribot tas sasaucas ar vēsturiskām patiesībām - revolucionāras situācijas izveidošanos ar tāda kā pilsoņkara pazīmēm. Arī Lietuvā tieši tāpat kā Latvijā, tai atrodoties pēckoloniālā stāvoklī (pēc PSRS sabrukuma) kā likums pie varas nāca oligarhi, kas, pārņemot varu ar savām partijām, valsti izlaupīja reizē ar ES birokrātu norādēm ,mazinot tās konkurētspēju ES tirgū.

Kā likums šādā stāvoklī seko pilsoņu karš. Nemieri Latvijā un Lietuvā arī ir pilsoņu karš starp oligarhu piekritējiem , kas ir pie varas, un apzagtajām tautas masām.

Šo pilsoņkara stāvokli vien pastiprina atkarība no ES regulām, kas arī Lietuvai nav labvēlīga (plānotā Ignalinas AES slēgšana ), Latvijā lauksaimnieciskās ražošanas iznīcināšana ar netaisnām subsīdijām (piem. Vācijā ar subsīdijām ražots siers tirgū pašlaik pieejams par 2,2 EUR /kg, izspiežot no ES tirgus Latvijas piena un siera ražotāju).

Kā Lietuvu, tā Latviju, tām atrodoties ES sastāvā, gaida nožēlojams liktenis , pilnīgs saimnieciskās un politiskās patstāvības zudums. Turpretim Igaunijas ekonomika ir savstarpēji cieši saistīta ar Somiju, Zviedriju un Norvēģiju un tādēļ ekonomiskā krīze šo valsti pagaidām tik dziļi neskar.

Ja Lietuva un Latvija laikus neizsvērs savas atkarības nepieciešamību no ES regulām un neizstāsies no ES, tad šīs valstis būs atpalikušas ES perifērijas ar ilgstošu un dziļu sociālo, ekonomisko un politisko krīzi.

Latvija 2020. gadā

No: http://www.tribine.lv/recenzijas/Zaudetas-iluzijas/8355
24.01.2009

Paraksts zem attēla – mans.
Juris P.

Kategorija: Viedokļi | Pievienoja: Janis_A (25.Jan.2009)
Skatījumu skaits: 975
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika