Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Viedokļi

Vai valsts aizņēmums ir plāns, kā privatizēt atlikušos valsts uzņēmumus?

http://www.aisbergs.lv/?p=5381

 

Vai valsts aizņēmums ir plāns, kā privatizēt atlikušos valsts uzņēmumus?

VIEDOKĻI 28.01.2009

 

Aizdomas aug kā sēnes - jo ir labi aplaistītas. Ar dāsniem kredītiem, ar noslēpumu apvītiem aizdevumiem.

Kā atdosim parādus? Klausieties, kā tas skan - PARĀDU KAPITALIZĀCIJA… Kas tāds vēl atlicis neprivatizēts? A/s "Latvijas meži”, a/s "Latvenergo”, a/s "Latvijas dzelzceļš” - viss, kas vēl ir visu valsts pilsoņu kopīpašums. Par kura izmantošanu lemj Saeima, ar kuru darbojas Ministru kabinets…

Tie, kuri pa Eiropu pabraukājuši, būs pamanījuši, kādi ir turienes meži - mēs to dēvējam par krūmaini.

Tie, kuri kaut mazliet interesējas par valsts ekonomiku, būs pamanījuši, ka esam jau zaudējuši kontroli pār ostām, esam palaiduši nenosakāmos ceļos vienu īsti prāvu kuģniecību.

.

Tie, kuri kaut mazliet domā par Eiropas enerģētisko nodrošinājumu, pamanīs, cik ienesīga ir Daugavas HES-u kaskāde, cik izdevīga ir pat visai nemūsdienīgā elektropārvades sistēma, pa kuru bez jauniem kapitālieguldījumiem var saņemt samērā lēto Krievijas elektroenerģiju.

Tie, kuri kaut reizi mūžā ir uz Eiropas karti paskatījušies, būs ievērojuši, ka vistaisnākais preču un pasažieru ceļš no Latvijas ostām uz Krieviju ir labi funkcionējošais Latvijas dzelzceļš.

Kur šeit vieta tādai Latvijas valstij? Cik daudzi no mums nepieciešami iepriekšminēto uzņēmumu apkalpošanai? Neviens nenoticēs, ka visi 2,5 miljoni…

Kam domāts aizdevums? Vai nav tā, ka tikai paklausīga Teritorijas pārvaldes "aparāta” saglabāšanai? Vai nav tā, ka starptautiskā "vispārējas kreditizācijas” burbuļa plīšana paātrinājusi kādus lēnus procesus? Kuri bija ar nodomu palēnināti, pievaldīti - lai izvairītos no Teritorijas lieko pamatiedzīvotāju protesta demonstrācijām un iespējamās pretošanās…

Kas vedina uz tik krasu viedokli? Acīmredzamā notikumu līdzība - laukos notiekošais ir precīzs stratēģijas atkārtojums - kad Eiropa pie mums pirmoreiz atnāca 13. gs., sākumā ar solījumu apmāto rokām nokāva iepriekšējo valdīšanu, tad pienāca pašu līdzskrējēju kārta…

Tie, kuri kaut mazliet apskata pasauli, būs pamanījuši, ka vecajai Eiropai atkal trūkst vietas - ir noplicināta zeme, ir rūpniecība, kurai trūkst noieta, ir iluzora finanšu pārpilnība, kas pašu zemē nedrīkst tikt izmantota, jo tās iedarbība būtu nāvējoša. Tur ir tādas strādnieku prasības, ka milzīgas rūpnīcas pārceļas uz pagaidām lēto Ķīnu. Drīz pienāks laiks, kad Eiropas tirgu pilnībā piepildīs lētās Āzijas preces - un to piegādei būs nepieciešams tas tranzīta koridors, ko patlaban aizņemam mēs - maza un spītīga, lielo nodomus traucējoša tautiņa.

Šeit vairs nav runa par ES izdzīvošanu - nav runa pat par t.s. veco dalībvalstu pilsoņu labklājību. Situācija kļūst arvien līdzīgāka tai, kāda izveidojās pēc Romas impērijas sabrukšanas. Protams, notikumi un norises ir citas, bet pirmie nelielu grupu pašsaglabāšanās pasākumi jau manāmi. Nav grūti Padomju Savienībā saskatīt Romas analogu (jo reiz jau kliedza Nikons, ka divas Romas kritušas, trešā stāv, ceturtās nebūs…) - kāpēc gan lai ES nebūtu jaunā Konstantinopole…

Tie, kuri kaut nedaudz ir skolu apmeklējuši, atceras, ka toreizējam sabrukumam sekoja Tumsas Gadsimti - laiks, kad visi karoja ar visiem, kad ekonomikā Romu sagrāvušo vispārējo spekulāciju nomainīja "stiprākās rokas” politika - izdzīvoja tas baroniņš, kurš kaimiņu veiksmīgi aplaupīja.

Cik daudzi no mums spēs savu tuvāko aizliegt, pat nokaut - nu jau ar "demokrātiskas pārvaldes” rungu?

No: http://www.tvnet.lv/zinas/lasitaju/article.php?id=579838
27.01.2009.

Kategorija: Viedokļi | Pievienoja: Janis_A (28.Jan.2009)
Skatījumu skaits: 995
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika