Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Viedokļi

Un paliec ar tautu!

http://www.aisbergs.lv/?p=2819

 

Un paliec ar tautu!

VIEDOKĻI 30.11.2008

 

Izlasīju Raivja Dzintara rakstu, ka latvieši ir brīnumdari, jo – tad, kad tautas stāvoklis kļuvis bezcerīgs, tad spēj sacelties un aizstāvēt sevi. - Jā, tā nu tas ir. Tikai tas nav latvieša, bet gan dabas brīnums.

Jebkurai sugai, vai tas ir koks, vai dzīvnieks, vai cilvēks – ir raksturīgs pašsaglabāšanās instinkts. Tas ir vissvarīgākais instinkts, kurš izlaužas uz āru tad, kad tautai vai kādai tās daļai draud briesmas, izmiršana. Daba raida šo izdzīvošanas signālu, impulsu, kuru uztver atsevišķi indivīdi un tad zibens ātrumā notiek mijiedarbība ar pārējiem, cilvēki sadodas rokās par izdzīvošanu, pastāvēšanu. Tā tas notika arī 1991. gadā, kad tauta kailām rokām devās aizstāvēt brīvību. Pašsaglabāšanās instinkts – svarīgākā pazīme, kura norāda uz sabiedrības, tautas dzīvotspēju. Tā izdzišana būtu nu jau pēdējais signāls nācijas bojāejai. Šādās ekstremālās situācijās spilgti izpaužas cilvēks. Katrs. Ikviens.

Daži izvēlas emigrēt, citi kļūst apātiski, daži turpretī tieši otrādi – ceļas cīņai un aizrauj sev līdzi masas. Šajā periodā parādās kolaboracionisti. Mētā kažociņu, kā nu kurā brīdī vajag. Te rodas nodevēji. Te situāciju izmanto daži it kā sabiedrības interešu aizstāvji, patiesībā tās ir apšaubāmas aktivitātes, it kā tautas labā. Lielā jezgā cilvēks ir apmulsis. Ar viņu var manipulēt. Un manipulē.

.

Vienmēr kāds mūsu tautu ir apspiedis. Tauta ir gudra, tikai tās ticība sev ir iedragāta. Pēdējā laikā ir daudz stresa, konfliktu. Sabiedrībā valda bailes un nervozitāte. Kā lai nebaidās? Tautai jādomā – kā izdzīvot. Cilvēkiem nervi ir uz sabrukuma robežas. Palielinās saslimšanu skaits. Palielinās tieksme pēc apreibinošām vielām. Vai ir ieslēgusies (ieslēgta?) pašiznīcināšanās programma?

Kādu laiku atpakaļ bankas nemitīgi aicināja ņemt kredītus. Vai valsts nav atbildīga par savu pilsoņu maldināšanu? Vai tad neviens no tagadējiem gudrajiem runātājiem nezināja, kurp tas novedīs? Jā – tieši neviens jau nav atbildīgs. Vai tomēr – ir? Visi tikai šausminās par reklāmām, bet – vai kāds ir iedziļinājies, cik lielu ļaunumu patiesībā tās nodara?! Pērc un met laukā! Pērc un met laukā! Pērc, pērc, pērc….Tātad – iznīcini arī dabas resursus. Vai arī tā nav viena no modernajām tautas pakļaušanas tehnoloģijām?

Tagad cilvēki kļuvuši atsvešināti, kašķīgi. Sašķēlušies, risinot politiskas problēmas. Padomju laikā tā nebija, jo visi bija vienoti nepatikā pret pastāvošo iekārtu. Tagad, kad nevieno kopīgs mērķis – mūs sašķeļ ikdienas kašķi, kuri nebūt nav tik mazsvarīgi. Jo tieši tā - ikdiena – ir mūsu katra dzīve. Tagad un tūlīt cilvēkam ir jāēd. Tagad un tūlīt bērniem jāiet skolā. Tagad un tūlīt vajag zāles, jo pēc nāves jau tās nevajadzēs.

Zūd morālās vērtības. Ārsti! Tieši šo profesiju es pieskaitu pie tautas / cilvēces morālām vērtībām. Jūs teiksiet, bet ārstiem arī ir jāēd. Jā! Ārsti pielīdzina, salīdzina savas algas ar ES algām. Bet – kā ir ar tautu. Te – salīdziniet! Kādas algas ir tautai?!

Jautājums ārstiem: „Kādēļ, kāda mērķa vadīti jūs gājāt studēt? Vai tā bija tieksme pēc milzīgām peļņām? Vai tā bija vēlēšanās palīdzēt cilvēkam? Tam, tam nabaga slimības nomocītajam, kam tavs baltais halātiņš ir vienīgā cerība, vienīgā piesaiste dzīvei?!”

Tad sacelies dakter! Sacelies kopā ar savu tautu! Un paliec ar tautu!

Dzintra Regīna Jansone

No: http://www.tautasforums.lv/?p=528

Kategorija: Viedokļi | Pievienoja: Janis_A (31.Dec.2008)
Skatījumu skaits: 839
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika