Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Viedokļi

“Peļķes zvirbuļi”, nevis “Daugavas Vanagi”…

http://www.aisbergs.lv/?p=8653

 

"Peļķes zvirbuļi”, nevis "Daugavas Vanagi”…

VIEDOKĻI 14.05.2009

 

Atklāta vēstule

"Daugavas Vanagu” centrālās valdes priekšsēdim Jurim Augustam.

Mīts par ārzemju latviešu organizāciju, tādu kā, piemēram, Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA), Amerikas latviešu apvienība (ALA), nacionāli patriotisko garu un vēlmi cīnīties par latviešu tautas interesēm jau sen sabirzis putekļos. Par skandalozu jāuzskata fakts, ka bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga atklāti aģitēja, bet kādreizējā PBLA vadītāja, tagadējā Saeimas deputāte Vaira Paegle balsoja par Abrenes atdošanu Krievijai. Taču arī pārējā ārzemju latviešu sabiedrība, ar atsevišķiem izņēmumiem, pelnījusi lielu nosodījumu, jo laikā, kad vajadzēja pa visu pasauli skaļi protestēt pret Abrenes atdošanu, tie klusēja kā ūdeni mutē ieņēmuši.

Arī Jūsu vadītā "Daugavas Vanagu” organizācija nodevīgā bezdarbībā noraudzījās uz okupācijas seku legalizēšanu. Tas šķiet absurdi, jo jūsu organizācijas viens no skaisti formulētajiem mērķiem skan šādi: "Aizstāvēt Latvijas neatkarību un brīvību.” Vai varbūt jūsu organizācija ir lišķīgu farizeju pulciņš, kas darbojas pēc principa – klausieties manos vārdos, neskatāties uz maniem darbiem!?

16.marts latviešu tautas vēsturē ir īpašs datums, kad atceramies varonīgos latviešu leģionārus, kuri cīnījās pret krievu okupantiem. "Daugavas Vanagu” organizācijai vajadzētu lepoties, ka tās rindās ir bijušie leģionāri un viņu aizsāktās cīņas pret okupantiem turpinātāji. Taču dzīvē vērojams pavisam kas cits.

.

Latviešus, kuri šodien turpina leģionāru aizsākto, bet vēl nepabeigto cīņu pret okupantiem, kas joprojām ar savu klātbūtni apkauno Latviju, nepatīkami pārsteidza Jūsu vadītās "Daugavas Vanagu” centrālās valdes norobežošanās no 16.marta pasākumiem Rīgā pie Brīvības pieminekļa. Tā vietā, lai pildītu Jūsu organizācijas mērķi kopt un uzturēt latviešu vidū varoņgaru, nacionālo vienotību un morālo stāju, ārzemēs mītošie "Daugavas Vanagi” kā tādi prusaki paslēpās un nodevīgi atstāja savus bijušos cīņubiedrus un viņu sekotājus Latvijā vienus pašus aci pret aci ar okupantiem un pretlatvisko liberāļu varzu. Jums labāk zināms, ko kara laikā darīja ar dezertieriem un nodevējiem…

Šogad, kad, tēlaini izsakoties, ložu ugunis uz mirkli pierimušas, Jūs, Juri August, kā tāds varonis 16.martā ieradāties Latvijā. Taču nevīrišķīgu gļēvumu grūti noslēpt. Vismaz Jums tas neizdevās. Pat Jūsu organizācijas biedri bija neizpratnē, kādēļ sarunā ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru tā arī nerunājāt par 16.martu un nosodošo valsts attieksmi pret leģionāriem. Kādēļ nepieprasījāt, lai prezidents un valdība beidzot pilda konstitucionālos likumus un, repatriējot okupantus un kolonistus uz viņu etniskajām dzimtenēm, likvidē noziedzīgās okupācijas sekas? Jums pat nepietika drosmes, lai plecu pie pleca ar Latvijas "Daugavas Vanagu” organizācijas vadītāju Jāni Ati Krūmiņu 16.martā stāvētu pie Brīvības pieminekļa un, parādot godu kritušajiem leģionāriem, iedvesmotu latviešus šodien turpināt reiz iesākto cīņu par patiesi brīvu un neatkarīgu Latviju.

Laikraksts "DDD” šobrīd Latvijā ir vienīgais preses izdevums, kas bez cenzūras un pastāvošā režīma diktāta raksta par latviešu tautai vissvarīgākajām lietām – nepieciešamību veikt deokupāciju un dekolonizāciju. Izmantojot mirkli, kad nenobijāties spert kāju it kā brīvajā Latvijā, uzaicinājām Jūs uz interviju. Sākumā nespēju noticēt, ka Jūsu sekretāre Solvita nejoko, pa tālruni atsakot jau iepriekš norunāto tikšanos. "Augusta kungs ir iepazinies ar jūsu laikrakstu un nevēlas sniegt interviju tādam preses izdevumam. Augusta kungs sniegšot intervijas citām avīzēm,” – tā atteikuma iemeslu formulēja Jūsu sekretāre. (Interesanti, kas tās ir par citām avīzēm – vai okupantu lapeles "Čas” un "Vesti Segodņa”?) Dzirdot tādu atrunu no Jums, Augusta kungs, kuram teorētiski būtu jābūt varonīguma paraugam visiem latviešiem, mani pārņēma tāda pretīguma sajūta, it kā es būtu pieskārusies slapjām gļotām.

Prieks, ka dažiem ārzemēs mītošajiem latviešiem bija adekvāti nosodoša reakcija uz Jūsu izturēšanos. Piemēram, par atteikumu runāt ar "DDD” žurnālisti, kāds Amerikā mītošs latvietis izteicās lakoniski: "Ko varu teikt, ko neesmu jau teicis un rakstījis daudzas reizes par ārzemju letiņiem? Pilnīgi sūda brāļi. Izrādās, ka Juris Augusts no tās pašas šlakas!” Savukārt Kanādā dzīvojošs latvietis sacīja, ka tieši Jūsu nodevīgi gļēvās darbības dēļ viņš ir izstājies no "Daugavas Vanagiem”.

Man kā sievietei Jūsu vietā ir kauns, ka ar tik gļēvu un vīrietim nepiedienīgu izturēšanos diskreditējat "Daugavas Vanagu” organizāciju. Varbūt pienācis pēdējais laiks mainīt organizācijas nosaukumu uz tādu, kas vairāk izteiktu tās patiesi bezzobaino būtību – piemēram, kā būtu, ja turpmāk Jūsu vadīto organizāciju sauktu "Peļķes Zvirbuļi”? Ja jau Jums nav kauna izliekties nesaprotam, kas patiesībā notiek Latvijā, kur latviešu tauta būtībā cīnās uz dzīvību un nāvi par savu tiesību atgūšanu savā Tēvzemē, tad nav ko slēpties aiz cēla un skaista nosaukuma. Kamēr neesat spējīgs plecu pie pleca ar bijušajiem Latvijā dzīvojošajiem leģionāriem un viņu gara drosmes mantiniekiem turpināt cīņu pret okupantiem par patiesi brīvu un neatkarīgu Latviju, labāk vairs savu kāju šeit nesperiet! Palieciet tur, kur esat!

Pielikumā: Latviešu sieviešu atklātā vēstule gļēvajiem latviešu vīriešiem.

Bez īpašas cieņas,
Liene Apine
LNF priekšsēdētāja vietniece,
laikraksta "DDD” redaktores vietniece
02.04.2009.
No: http://www.dddlnf.com/content/view/427/2/

Kategorija: Viedokļi | Pievienoja: Janis_A (14.Mai.2009)
Skatījumu skaits: 1086
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika