Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Viedokļi

Partiju finansējums - tikai no balsstiesīgo ziedojumiem un biedru naudas

http://www.aisbergs.lv/?p=5358

 

Partiju finansējums - tikai no balsstiesīgo ziedojumiem un biedru naudas

VIEDOKĻI 27.01.2009

 

Uzskatu, ka šobrīd mūsu valstī nav partijas, bet ir interesentu klubi, jo partiju finansējums ir atkarīgs no viņu sponsoru rocības. Tas nozīmē, ka partijas savas idejas nevar īstenot savu vēlētāju vai valsts interesēs.

Lai mainītu šādu partiju atkarību no naudīgo sponsoru ietekmes, ierosinu partiju finansējumu veidot tikai no LR pilsoņu ziedojumiem un partijas biedru maksājumiem. Piem., katrs balsstiesīgais LR pilsonis vienai partijai gada laikā var ziedot summu, kas nav lielāka par 50 LVL. Kādēļ balsstiesīgs pilsonis, bet juridiskas personas nē? Vēlēšanās balso privātpersonas, nevis juridiskas personas.

Nosakot šādu sistēmu, partijas būtu ieinteresētas piesaistīt vairāk biedru un strādāt savu vēlētāju un valsts interesēs. Nevajadzētu arī veidot kādu jaunu valsts institūciju, kura uzraudzītu ziedotāju iemaksātās summas partijas ziedojumu kontā, to varētu darīt VID un KNAB. Piem., ja ziedotājs nav atpazīstams vai tā ziedotā summa pārsniedz gada limitu, naudu partijai jāieskaita valsts budžetā.

.

Atkristu arī jautājums par pirmsvēlēšanu tēriņu limitiem. Ja partijā būs vairāk biedru un tā visus četrus gadus no vēlēšanām līdz vēlēšanām būs strādājusi savu vēlētāju interesēs, tā varēs atļauties priekšvēlēšanu kampaņā tērēt tik, cik tā būs nopelnījusi.

Mazās partijas vispār fiziski nevarētu pastāvēt un nebūtu tā nenormālā situācija, ka vēlēšanās piedalās desmit vai vairāk partiju.

Droši vien mans partiju finansēšanas modelis nav nekāds jaunums, bet es, kā LR balsstiesīgs pilsonis, lūdzu par šādu partiju finansēšanas sistēmu diskutēt publiskajā telpā, jo mani interesē mūsu valsts pastāvēšana un attīstība.

Juris Baļķens
Pirmdiena, 26. janvāris (2009)
No: http://www.diena.lv/lat/tautas_balss/lasitaji_raksta/partiju-finansejums-tikai-no-balsstiesigo-ziedojumiem-un-biedru-naudas

SUBJEKTĪVS VIEDOKLIS:

Mūsu rūgtā pieredze liecina, ka tā saucamās „partijas” faktiski ir mafiozu grupējumu redzamā daļa, kura domāta tikai un vienīgi viņu „bosu” (legālo un nelegālo „naudas maisu”) savtīgo mērķu īstenošanai, „demokrātiski sakārtotu” likumu aizsegā. Protams, atmetot daļu no „pīrāga” visu valsti aptvērušā mafiozā astoņkāja satelītstruktūrām.
Un tagad tiek piedāvāts, lai ikviens iedzīvotājs apmaksātu šo mafiozo struktūru uzturēšanas izdevumus!
Tā sacīt – nopirksim mafijai ieročus un munīciju, lai mūsu iznīcināšana viņiem neradītu finansiālus zaudējumus!
Tiešām lieliska ideja!
Juris P.

Kategorija: Viedokļi | Pievienoja: Janis_A (27.Jan.2009)
Skatījumu skaits: 688
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika