Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Viedokļi

Pārdomas pirms aizbraukšanas…

http://www.aisbergs.lv/?p=12811

 

Pārdomas pirms aizbraukšanas…

VIEDOKĻI 26.08.2009

 

Pārdomas pirms aizbraukšanas…

Šķiet, ka šodien jautāts pat nejaušs garāmgājējs neizslēdz iespēju, ka dosies prom no šīs valsts. Daudzi plāno aizbraukt, lai iedzīvotos svešumā un sagatavotu visu nepieciešamo visas ģimenes pārcelšanai prom no Latvijas. Ir ļaudis, kuri pašreiz dzīvo un strādā ārzemēs, kas vairs nedomā atgriezties. "Nekādā gadījumā,” skarbi izteicās kāds mans paziņa, kurš bija iegriezies Latvijā, lai nosvinētu Jāņus, "man pietika jau ar braucienu no lidostas Rīga uz centru autobusā, lai šī vēlme izzustu pavisam!”

Rodas jautājums, kādēļ mēs esam tik tālu nodzīvojušies? Vai tik tiešām tās ņirgas ārzemju preses izdevumos par nesamērīgi lielo miljonāru īpatsvaru uz visas valsts iedzīvotāju fona ir tik pamatotas? Valstij taču ir vajadzīgi bagāti cilvēki, bagātas ģimenes!

Paskatoties dziļāk, papētot šāda veida jautājumu, tomēr jāsecina viens - valsts ar tādu ekonomikas modeli, kāds ir šeit, tik daudz bagātu cilvēku uzturēt nespēj. Likumīgi nespēj. Tātad izrādās, ka liela daļa mūsu miljonāru tādā vai citādā veidā pie savas bagātības ir tikuši ne visai smukā veidā, tātad, apkrāpjot valsti, apkrāpjot savus padotos, apkrāpjot savus darba ņēmējus, nostādot savas vajadzības, savas vēlmes augstāk par savas valsts interesēm!

.

Droši vien liela daļa no viņiem Latviju pat nesauc par savu zemi, uz barikādēm negāja pārliecības pēc, valsts svētkus nesvin un, TV ekrānos vērojot notiekošo šajā zemē, smīn! Tomēr ne jau šo miljonāru dēļ es aizbraucu! Protams, ka ne! Kā jau teicu, man ir pārliecība, ka valstij ir nepieciešami bagāti cilvēki! Es aizbraucu tādēļ, ka šajā zemē ir tāda kā neaizskaramo kasta izveidojusies! Un šo kastu sauc par valsts pārvaldi! Neiedomājami uzblīdis, grūti vadāms un milzu līdzekļus aprijošs augonis, kurš kā parazīts ir uzsēdies valsts ekonomikai, valsts politikai un gluži vienkārši - valsts dzīvei.

Ministri nāk un iet, mainās valdības, bet VIŅI paliek. Nāca Godmanis, domāju, šis nu ar savu ekstrēmo piegājienu lietām izpurinās ierēdniecību, kā nākas. Gribējās gan! Viņam atstājot amatu, palika sajūta, ka tieši valsts pārvalde bija tā, kas viņu izpurināja. Kā gan citādi, griezies, kur gribi, visur pretī spurojas kāda birokrātu grupa, kas ar bezgalīgām skaitļu virknēm un veikli formulētiem argumentiem apstiprina, ka tieši viņi ir tie, bez kuriem nu nekādi Latvija nespēs pastāvēt! Dombrovska kungam, šķiet, problēmu ir vēl vairāk!

Iespējams, ka viņš, mēģinot kaut kā izķepuroties no dižķibeles važām, ir saniknojis vai visu ierēdniecību! Kaut vai piemērs ar Veselības ministrijas budžetu! Nu kādi gan tikai departamenti, biroji, pārvaldes un aģentūras nav sametušās šajā ministrijā! Un viņiem visiem vajag naudu! Trekno gadu naudu! Naudas nav! Tomēr cilvēki, kas nekad savā mūžā nav strādājuši, lai patiesi radītu preces vai pakalpojumus ar pievienotu vērtību, kas savukārt rada peļņu, rada naudu, nespēj apjēgt, ka tie, kas viņus uztur, vairs to nevar izdarīt! Nevar apmaksāt viņu vajadzības, finansēt viņu projektus un darbību, kas ir pamatā tam, ka viņi vispār ir!

Es nevēlos tā dzīvot un nevēlos, lai tā dzīvotu mana ģimene. Es nevēlos riskēt ar viņu veselību, drošību un dzīvību. Es nevēlos uzticēties VIŅU teiktajam, ka man vecumdienās būs pensija. Es nevēlos VIŅIEM ticēt, ka mans bērns, ja tas būs nepieciešams, saņems kvalificētu medicīnisko palīdzību, tāpat izglītību un, galvenais, cerību par savu nākotni šajā zemē. Piedodiet, bet divdesmit gadu ir pietiekami ilgs laiks, lai šādu pārliecību savos iedzīvotājos radītu jebkura valsts. Latvijai, patiesībā Latvijas ierēdniecībai, tas nav izdevies! Ir krīze vai nav krīze, šajā valstī tās iedzīvotājs nekad nav varējis būt drošs un pārliecināts, ka valsts pildīs savas funkcijas. Tās funkcijas, kuru dēļ mēs visi un katrs atsevišķi maksājam nodokļus, bieži vien atsakoties no daudzām iespējām, kuras mums būtu, ja daļa no nodokļos samaksātās naudiņas paliktu mūsu pašu rīcībā!

Nobeigumā vēlētos novēlēt visiem, gan tiem, kuri aizbrauc, gan tiem, kas paliek šeit! Dzīvosim ar cerību, dzīvosim ar SAVU LATVIJU sirdīs, to Latviju, kas mums saistās ar brīnišķīgo dabu, sirdi smeldzošām sajūtām un sapni par skaistu, patiesi brīvu un neatkarīgu valsti. Lai kur arī mēs būtu, turēsim godā mūsu valsti un, ja iespējams, darīsim visu, kas mūsu spēkos, lai šī zeme būtu tāda, kādu mēs to vēlamies redzēt!

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/lasitaju/article.php?id=605885&okr=1
25. augusts (2009)

Kategorija: Viedokļi | Pievienoja: Janis_A (26.Aug.2009)
Skatījumu skaits: 777
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika