Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Viedokļi

Par Latvijas naudu parunāsim

http://www.aisbergs.lv/?p=5271

 

Par Latvijas naudu parunāsim

VIEDOKĻI 24.01.2009

 

Tālāk minētais ir mans personīgais viedoklis, un tas var būt arī nepareizs, tomēr, ja tas ir pareizs, būtu labi, ja kāds zinātu, kā šo problēmu risināt. Stāsts ir par pensiju otrā līmeņa naudu.

Pirms kāda laika Latvijā kā obligāts tika ieviests otrais pensiju līmenis. Kas nu tur ko stāstīt - lielākā daļa tautas ir teicami informēta gan par visādiem "sabalansētajiem” gan "aktīvajiem” fondiem, gan par izcili godīgiem cilvēkiem (nu ar īstu svēto personu reputācijām) - fondu pārvaldniekiem. Skaisti vai ne?

Manuprāt, tā ir tikai skaista izkārtne. Nekas vairāk. Kāpēc man tā liekas? Nu nevienam jau nav noslēpums, kur tad paliek tā nauda, ko no lielākās daļas darba darītāju visas valsts apjomā pārskaita otrā līmeņa pensiju fondos. Šī nauda uzreiz tiek izvietota kaut kādos ārvalstu uzņēmējdarbības fondos, dažādos citos ar "augstu stabilitāti” nodrošinātos pasākumos.

.

Atslēgas vārds manā uztverē šeit ir "ārvalstu”. Tātad faktiski šīs summas no gada gadā, katru mēnesi ar apskaužamu sistemātiskumu pamet Latviju. Iziet no Latvijas ekonomikas.

Rezultāts? Nu, ja mēs savu sociālajām vajadzībām paredzēto naudu tā vienkārši katru mēnesi sūknējam uz ārzemēm, tad acīmredzot mums pašiem naudai vajadzētu pietrūkt. Dīvaini, bet izskatās, ka tieši tā arī ir noticis - valdība pašreiz aizņemas naudu.

Vai tā nav viena rūpīgi pārdomāta noziedzīga shēma?

Šeit būtu patīkami dzirdēt gudru cilvēku argumentus, kas liecinātu, ka es kļūdos.

Papildus iepriekšminētajam vēlētos vēl pieminēt šādas lietas:

- pensiju fondu pārvaldītāji lepni paziņoja vispirms par 2% peļņu, gadu vēlāk par 5% peļņu. Oi, oi, cik daudz nopelnīts! Šī nauda no pensiju fondiem faktiski tiek aizdota ārzemju uzņēmumiem. Acīmredzot par tik smieklīgi zemiem procentiem, par kādiem pat bankas konkrētajā valstī nevēlas aizdot naudu;
.
- par ko gan domā pensiju fonda vadītājs, kad viņš skatās sejā man un smaidot ziņo par šiem "ārkārtīgi veiksmīgi nopelnītajiem” procentiem? Es varu viņam pastāstīt, ka mūsu zemē (gadījumā, ja kungam piemirsies, - mēs dzīvojam Latvijā) gada inflācija (spriežot pēc avīžu datiem) bija ap 17%, resp. kungs ir nevis manai pensijai nopelnījis klāt, bet gan nozadzis… Ja kungs gada sākumā būtu naudiņu nevis "noguldījis fondos”, bet elementāri nopircis zeltu, tad gada beigās viņš man varētu raportēt, ka vismaz nauda nav zaudēta, jo zelta cenas mainījās adekvāti inflācijai, bet … nevarētu taču būt, ka fonda pārvaldnieks mācās pamatskolas otrajā klasītē un ar grūtībām apgūst rēķināšanas pamatus…

Un kas zina - varbūt arī valdībai nevajadzētu ubagot aizdevumu no lielām organizācijām.

No: http://www.tvnet.lv/zinas/lasitaju/article.php?id=579319
23.01.2009

Kategorija: Viedokļi | Pievienoja: Janis_A (24.Jan.2009)
Skatījumu skaits: 675
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika