Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Viedokļi

Par faktisko lietu būtību…

http://www.aisbergs.lv/?p=12799

 

Par faktisko lietu būtību…

VIEDOKĻI 25.08.2009

 

Cerot, ka komentētājam naturālistam nebūs iebildumu, atļaujos divus viņa komentārus ievietot atsevišķas publikācijas veidā, jo tie būtu jāizlasa katram, kurš interesējas par «Aisbergā» skartajiem jautājumiem…

————————————–

Skatot latviešu vietu pasaulē caur pašreizējo civilizācijas eksistences paradigmu (pamatuzstādījumiem), tiešām šķiet, ka tuneļa galā ir tumšs. Ne tikai latviešiem, bet visai civilizācijai kā tādai, - JEBKURAI TAUTAI.

Tomēr saskatu arī, ka pašreizējie globālie procesi liecina, ka gatavojas civilizācijas sabiedrisko procesu „RESTARTS”, pēc kura kardināli izmainīsies pastāvošā eksistences paradigma. Viss pārējais ir regress, strupceļš.

Ja latviskuma idejai būs savi nesēji, tad pēc gaidāmajiem notikumiem, cienīga vieta pasaulē atradīsies arī latviešiem.

* * * * *

Iepriekšējā komentārā uzrakstīju ļoti vispārināti, tagad nedaudz izvērstāk.

Lielākā civilizācijas eksistences problēma ir vēsturiski notikusī aizdevuma (kredīta) procentu glorifikācija un tiesiskā legalizācija vispārpieņemtas „civilizētas” globālas ekonomiskas attiecības (dogmas) līmenī. Šāds uzstādījums pieļauj megakapitālu un megaietekmes (varas) koncentrēšanu ļoti šaurā subjektu grupā, kas pasaulē pēc būtības jau ir noticis, tāda ir realitāte.

.

Lai nebūtu neskaidrību, teikšu, ka principā nekad neesmu nekādus kredītus ņēmis, un nav vajadzējis arī.

Pašlaik mēs dzīvojam Bībeles civilizācijā, no tās nāk pamatuzstādījumi, kas nosaka mūsu apziņu. Neskaršu šeit Bībeles morāles aspektus, tikai nedaudz par ekonomisko komponentu. Ja iedziļinās Bībeles tekstā, kredīta procents un tā pielietošanas paņēmieni, ir ieteikti nelielai subjektu grupai, lai veiktu citu subjektu pārvaldi, pēc attiecības: kreditors ir valdnieks / parādnieks ir pakļautais, vergs. Reāla seno despotiju – piem., šumeru, ēģiptiešu, asīriešu, inku, sabiedrības pārvaldes pamatprincipa realizēšana caur kredīta procentu. Klasiskajā vēsturē ir pietiekami ticamu faktu, kas augstākminēto apliecina, kaut vai loģikas trūkums hronoloģijā. Jo tā klasiskā (skolās un augstskolās mācītā) vēsture un Bībele arī ir daudzreiz piekārtota un pārrakstīta, kā ieinteresētajām personām vajag. Atļaušos necitēt attiecīgās vietas no Bībeles, jo pieļauju, ka tie postulāti ir vispārzināmi.

Caur finanšu (naudas) aizdevumu un tā palielinājumu (procentu) patiesā vara pieder tiem, kas kontrolē aizņēmēju. Jo vairāk valsts aizņemas vai piesaista ne savus resursus, jo proporcionāli samazinās valsts suverenitāte, attiecīgi palielinās aizdevēja vai donora iespēja ietekmēt un kontrolēt visus aizņēmēju resursus, - informatīvos, iedzīvotāju apziņu, intelektu, pārvaldi (piemēram, kā latviešu „labdaris” Soross), dabas resursus, tehniskos, ražošanas („donors” un aizdevējs ES, aizdevējs SVF). Finanšu aizdevējam vai donoram, ir starptautiskā līmenī legalizētas tiesības kontrolēt pilnu aizņēmējas valsts sabiedrisko attiecību komplektu.

Tie megaaizdevēji jau ir ieinteresēti aizdot savu meganaudu, lai caur procentiem iegūtu sev vairāk vergu, tāpēc paši vien ar dažādiem paņēmieniem uzspiež aizņemties, kā piem. rada apstākļus un situāciju, lai Latvija nogrūž budžeta naudu Parexā.

Statistika liecina, ka gandrīz visas pašreizējās civilizācijas valstis, izņemot arābu šeihus ( tas ir atsevišķs stāsts, kāpēc tā) ir viena otrai parādā. Lielākais parādnieks pasaulei ir ASV, kuras saražo ap 15-20% pasaules IKP gadā, bet patērē gadā ap 35-40%. Tas nozīmē, ka „demokrātijas balsti” amerikāņi izcep vienu maizes kukuli, bet apēd divus ar uzviju. Neiedziļināšos statistikā, tikai pateikšu, ka internetā oficiāli dati ir pieejami. Otru kukuli nosūc no pārējās pasaules, galvenokārt, caur dolāru pieģenerēšanu, arī caur kariņiem, piesmērējot citas valstis, Latviju arī.

Klasiskā vēsture liecina, ka senajās despotijās reālā vara piederēja ne jau vēsturiski redzamākajām personām – valdniekiem, bet gan zināšanu un apziņas nesējiem – priesteriem, kuru griba arī noteica atbilstoša valdnieka iecelšanu vai atcelšanu, arī nonāvēšanu un apglabāšanu, ievērojot attiecīgus rituālus. Mūsdienu Zatlera, Putina, Obamas inaugurāciju rituāli ir nekas cits, kā seno austrumu rituālu izkropļota atdarināšana. Patiesās (konceptuālās) varas diversifikācijas (sadalījuma) līmeņi uzskatāmi atklāti ASTOŅKĀJĪ. Savukārt subjektu jeb konceptuālās varas nesēju piramīdā (hierarhijā) pakāpju ir daudz vairāk, bet tas ir cits stāsts.

Joks ir tāds, ka ap 5000 gados, veidojot ekonomiskās attiecības uz kreditēšanu un kredīta procentu Bībeles izpratnē, cilvēce ir izsmēlusi attīstības iespējas. Pilnā mērā ir realizējies Bībeles kods (pamatnostādne, paradigma), - caur kredīta procentu cilvēces varas un finanšu megaresursi ir sakoncentrēti nedaudzu „apgaismoto” jeb „iluminātu” rīcībā.

Pašreizējie notikumi pasaulē liecina, ka globālās varas piramīdas virsotnē esošie, ir pārsātinājušies ar varu un finanšu resursiem. Likumsakarīgi nokļuvuši riņķa dancī (kods, matrice) un vairs neredz perspektīvu, viņu vara var tikai regresēt, - t.i. novakcinēt kādu tautu vai dažas tautas, kariņu sarīkot vai revolūciju, visas iespējas un māka arī viņiem ir. Bet to visu jau vēsturē viņi ir darījuši, tāpēc regress - neko progresīvu, jaunu izdomāt nav spējīgi, kā jau vergturi. Ar kredīta procentu pasauli noslaukuši, ko nu? Ak, jā, vēl jau viņi var paspēt dažus triljonus dolāru uzģenerēt, tas gan, iekams dolāru piramīdas burbulis nav pārplīsis. Var arī neģenerēt, tāpat pārplīsīs, pietiek ar pēdējiem 9 TRILJONIEM (2009.g. 03-06) uzģenerēto un ASV neuzskaitīto $ (tikai 1 ziņa pasaule mēdijos no Bloomberg).
Iepriekšējā komentā rakstīju, ka gaidāms globālo sabiedrisko attiecību RESTARTS. Scenārijus nerakstīšu, notikumi var attīstīties ļoti dažādi.

Iesaku visiem pārmaiņu laikā parūpēties par sevi un ģimeni, nepaļauties uz degradējošo valsti vai vietējo varu, tā glābs tikai sevi, ne jau tautu un iedzīvotājus, ko pašlaik uzskatāmi redzam. Ja spēsim sevi un ģimeni saglabāt, noteikti pastāvēsim.

naturālists
23.-25.08.2009

Subjektīva piebilde (tiem, kuri izlasījuši līdz šai vietai):

Vakar man piezvanīja kāda «Aisberga» lasītāja un uzdeva jautājumu: „Juri, kā tas var būt, ka labi zinot šodienas situāciju Latvijā un to, kas inspirēja t.s. trešo atmodu, tautas fronti, baltijas ceļu un citas „tautas aktivitātes”, vēl šodien tik daudz cilvēku piedalās šajos regulāri tiražētajos „patriotiskajos” pasākumos – likteņdārzos, skrējienos, utt.? Vai tiešām cilvēki ir tik nozombēti, ka nesaprot notiekošo, neapjēdz, ka ar viņiem nekaunīgi manipulē?”

Mana atbilde bija: „Jā, cilvēki tiešām ir nozombēti!” Šodien es varētu vēl piebilst: „Vakarā, pārnākot mājās un ieskatoties pustukšajā ledusskapī un tukšajā maciņā, ļoti daudzi no viņiem nodomāja: „Kāda velna pēc es tur biju un tādā sajūsmā bļaustījos?”

Tiešām, ikvienam no mums vajadzētu zināt un saprast, ka noskaņot cilvēkus uz šādām un tamlīdzīgām aktivitātēm ir elementāri vienkārši (protams, tiem, kuru rīcībā ir nauda, vara un līdz ar to – informatīvie un psihotronie ieroči). Par šo jautājumu jau esmu ievietojis «Aisbergā» vairākas publikācijas, bet pirms dažām dienām manā rīcībā nonāca dokumentālā filma «Секретные истории: Несмертельное оружие», ko varētu pārtulkot kā: „Slepenie materiāli: Ieroči, kuri nenonāvē”. Šajā 2008. gada izlaiduma filmiņā (361 MB), cita starpā pastāstīts un parādīts cik vienkārši ir manipulēt ar cilvēka(u) apziņu un rīcību – ar mūziku, ar balsi, caur mobilo telefonu, kā nedaudzu stundu laikā jebkuru cilvēku neatgriezeniski piesaistīt azartspēlēm, utt., utt..

Nepietiekamo resursu dēļ, nevaru šo filmiņu pievienot «Aisberga» lejupielādēm, bet interesenti var man rakstīt un apsolu nosūtīt viņiem šo filmiņu ierakstītu CD diskā (protams – par brīvu), vai arī vēl vienkāršāk – atsūtiet man savas „Skype” koordinātes un es to jums pārsūtīšu. Protams, ja tas vēl kādu no jums vispār vairs interesē…
Juris P.

Kategorija: Viedokļi | Pievienoja: Janis_A (25.Aug.2009)
Skatījumu skaits: 813
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika