Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Viedokļi

Desmit miljoni cilvēkgadu toreiz un tagad

http://www.aisbergs.lv/?p=2661

 

Desmit miljoni cilvēkgadu toreiz un tagad

VIEDOKĻI 27.11.2008

 

Laikraksta Diena 19.10.2008 numurā ir raksts: "10 miljonus cilvēkgadu Latvija zaudējusi padomju okupācijas dēļ.”

Rakstā ir teikts, ka līdz ar to Latvija zaudējusi nacionālo ienākumu, ko nosacīti varētu radīt viens cilvēks aptuveni desmit miljonos gadu, kā esot pavēstījis komisijas PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem nodarīto zaudējumu aprēķināšanai vadītājs Edmunds Stankēvičs.

Kā saprast rakstā teikto? Komentētājs Dārznieks saka, ka labs bizness esot tāda rēķināšana. Nemazinot Latvijas vēstures faktu starptautiskās atzīšanas nozīmi, viņam griboties teikt, ka šie fakti pielīdzināmi Jāņa Briesmīgā ekspansijai Vidzemē vai Lielā mēra postījumiem Kurzemē un to pētīšana vairāk pielīdzināma lubu literatūras vērtībai. Daudz vērtīgāk būtu pievērsties pēdējo 15 gadu cilvēkresursu un ekonomikas neattīstīšanās iemesliem. Kā piezīmi viņš saka, ka varētu jau būt, ka šis Stankēviča paziņojums būtu tāds mazs dūmu mākonītis, lai piesegtu šodienas notikumus valstī.

.

Kas tad notiek valstī kam tāds piesegums būtu vajadzīgs? Visus septiņpadsmit neatkarības gadus sabiedrības pašatražošanās līmenim nepieciešamo vismaz 40 000 bērnu vietā katru gadu ir dzimuši apmēram 20 000 bērnu.

Tātad septiņpadsmit neatkarības gadu laikā Latvijai ir zuduši vairāk nekā 300 000 iedzīvotāji. Pareizinot šos 300 000 iedzīvotājus ar 70 cilvēkgadiem redzam, ka tās varas, kas pašreiz okupē Latvijas valsts iestādes, rīcības dēļ "Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem nodarīto zaudējumu aprēķināšanai” jālieto 21 miljons cilvēkgadi.

Tas ir tā, ja gribam dramatizēt stāvokli tādā pat veidā, kā to dara Stankēviča komisija! Tiem, kas saka, ka ir starpība starp faktisku iznīcināšanu un nerīkošanos zudumu novēršanai, derētu atcerēties Starptautiskās tiesas Hāgā lēmumu ne pārāk senajā Serbijas gadījumā, ka, lai gan valdība nav vainojama genocīdā, tā ir vainīga par to, ka tā neko nav darījusi genocīda novēršanā. Tas tomēr ir kriminālnoziegums! Tāda, lūk, ir tagadne! Padomju vardarbība ir izbeigusies galīgi. Latvijas valdības rīcība turpinās un ministru prezidents un divi ministri ir rakstiski apstiprinājuši, ka līdzšinējā politika šajā laukā netiks mainīta!

Jēkabs Ziedars
2008. gada novembris

Kategorija: Viedokļi | Pievienoja: Janis_A (31.Dec.2008)
Skatījumu skaits: 921
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika