Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Viedokļi

Ar kādu mērķi, dakter, gājāt studēt? Tikai peļņas?

http://www.aisbergs.lv/?p=2875

 

Ar kādu mērķi, dakter, gājāt studēt? Tikai peļņas?

VIEDOKĻI 02.12.2008

 

Sāpes ausī? Varbūt osteohondroze – teica LOR ārsts. Šis pēdējais LOR ārsta apmeklējums un šī prātula bija pēdējais piliens kausā! Un atkal es pievēršos tai pašai tēmai - ārsti un pacienti. Varbūt tādēļ, ka šis gads bija īpaši smags krīzes gads man pašai? Varbūt tāpēc, ka pārsvarā slimie klusē, jau tā slimību nomocīti?

Piederu pie tiem, kas neklusē, kas skrien ar galvu sienā. Nu - lai! Bet - varbūt kāds sadzirdēs. Varbūt, kaut kas tomēr mainīsies. Citādi iznāk jau, ka mēs apgrūtinām ārstu dzīvi, vai ne? Neļaujam viņiem strādāt un pelnīt!

JAUTĀJUMS: Ar kādu mērķi tu gāji studēt, dakter? Tikai - labi pelnīt? Vai palīdzēt cilvēkam?

Šodien TVNET-ā atkal bija ziņa: cilvēki neiet pie ārstiem. Tādēļ tapa šis raksts.

.

Gandrīz visi ārsti, ar kuriem esmu sastapusies pēdējā laikā (un pēdējā laikā tas diemžēl ir noticis daudzreiz), uzklausot jebkuru sūdzību par sāpēm vienalga kur, tūlīt nosaka diagnozi: osteohondroze! Cilvēk – tu pat muti vari nevērt vaļā!

Divi vārdi – VARBŪT un OSTEOHONDROZE! Viss – ārsts teica, un tas ir likums! Un nav vajadzīga nekāda izmeklēšana!

Osteohondroze – mugurkaula skriemeļu nodilšana – tā piemīt mums katram. Taču patiesībā ar to slimo desmit reižu mazāk, nekā pieņemts domāt. Visas citas muguras sāpes atbilstoši starptautiskai klasifikācijai sauc par dorsalģijām.

Sāpes mugurā var rasties ne tikai mugurkaula deformācijas dēļ, bet vēl vismaz 25 kaišu rosinātas – gan miokarda infarkts, gan aortas aneirisma, gan akūts pankreatīts, gan nieru kolikas…

Vispirms vajadzētu pārliecināties, ka ne ar vienu no šīm slimībām pacients neslimo, nevis uzreiz apgalvot – osteohondroze, kā aksioma apmulsušajam slimniekam, kurš momentā neattopas pat ko atbildēt. Tā tas vienmēr un visus gadus bija arī ar mani, kamēr nolēmu – kaut kas te nav kārtībā un sāku meklēt literatūrā, presē atbildes.

Presē iesaka slimniekam: nenoklusējiet! Sakiet ārstam visu, jo jūs jau nezināt slimību simptomus – kur sāp, kā sāp, kāpēc sāp? Sāpes var rasties reizē ar šalkoņu ausīs, ar roku un kāju tirpšanu, ar visneiedomājamākiem simptomiem… Pēc šādas iejūtīgas sarunas parasti varot noteikt 80% no slimības ainas, raksta ārsti presē. Taču teorija ir tāla no īstenības.

Nu – jāsmejas vai jāraud?! Mana kardioloģe slimnīcā pateica: man nav laika uzklausīt jūsu pasakas. Un tikai pēc atkārtotas sirdslēkmes sāka dzirdēt.

Tālāk jāseko izmeklēšanai ar kardiogrammām, rentgenogrammām, asins un pārējām izmeklēšanām. Tas viss palīdzēs noteikt dažādus iekaisumus, kurus nāksies ārstēt vispirms, kā arī šie izmeklējumi norādīs uz iekaisušo mugurkaula posmu.

Ja visas šīs pārbaudes netiek nozīmētas, tad dakteris strādā pa roku galam un diezin vai viņam var uzticēties, raksta paši dakteri.

Turklāt, ja ārsts ir jūs uzklausījis, bet, neko tālāk nedarījis, nosaka – „osteohondroze!” – tad tādam ārstam nedrīkst uzticēties un uzreiz esot jāsaka „sveiki”!

Visšokējošākais bija, kad ar asām sāpēm ausī devos uz „Linezeru” pie LOR! Sāpēja visa galvas kreisā puse, ausī šņāca, tīrot bija redzamas asins pēdas. Kad to visu pateicu dakterim, viņš attrauca, ka galva un auss var sāpēt arī no iekaisuša kakla muskuļa vai osteohondrozes un ausis vispār NEDRĪKST TĪRĪT!!! – tad arī neasiņos!!!! Paskatījās ar spogulīti (!!!) un pateica – jums tur nekā nav! Jau kuro mēnesi man sāp auss! Ja „tur nekā nav” rezultātā būs notikusi lielāka problēma, jo – no nekā nevar būt tik neciešamas sāpes, kas par to atbildēs? Vai neapzinīgais pacients, kurš laikus nevērsās pie ārsta?

Cilvēkam tiek pievērsta uzmanība tikai tad, kad ir ekstremāla situācija. Un kad tad tā ir!?

No: http://www.tvnet.lv/zinas/lasitaju/article.php?id=571786
02.12.2008

Kategorija: Viedokļi | Pievienoja: Janis_A (31.Dec.2008)
Skatījumu skaits: 831
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika