Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Subjektīvi

Likuma «Pasākumi pakāpeniskai narkomānijas ierobežošanai» izpildes grafiks. (2.d.)

Likuma
«Pasākumi pakāpeniskai narkomānijas ierobežošanai»
izpildes grafiks

5. etaps
(izpildes termiņš – 60 dienas)

1. Panākta narkotisko vielu ražošana pašu valstī atbilstoši to reālajam patēriņam. Narkotisko vielu deficīts nepastāv. Visā valstī izveidots optimāls narkotisko vielu tirdzniecības punktu tīkls.

2. Visi narkotisko vielu ražošanas uzņēmumi ir nacionalizēti un pakļauti absolūtai valsts kontrolei. Visa informācija par šo uzņēmumu darbību, ražošanas izmaksām, saražotās produkcijas apjomu, sortimentu utt. ir brīvi pieejama attiecīgā uzņēmuma mājas lapā internetā un speciālā „Ziņojumu” stendā pie ražotnes caurlaides. Aktuālā informācija obligāti tiek atjaunota un papildināta ik dienas. Personīgi atbildīgā persona – rūpnīcas (ražotnes) direktors (vadītājs).

3. Valstī noteikta jauna narkotisko vielu klasifikācija, to nosaukumi, sortiments, fasējums un tā noformējums, atkarībā no etilspirta koncentrācijas narkotiskās vielas šķidrumā:

1. kategorija «NARKO-10» - līdz 10% absolūtā etilspirta;
2. kategorija «NARKO-20» - līdz 20% absolūtā etilspirta;
3. kategorija «NARKO-30» - līdz 30% absolūtā etilspirta;
4. kategorija «NARKO-40» - līdz 40% absolūtā etilspirta.

4. Visi narkotisko vielu šķidrumi tiek pildīti vienādās 0,5 litru tilpuma tumšās plastikāta pudelēs, kurām uzlīmēta taisnstūra veida asins sarkana etiķete ar melnas krāsas uzrakstu.

4.1. Uzrakstā ar vismaz 20 mm augstu šriftu jābūt norādītam:

a) narkotiskās vielas tirgus nosaukumam. Piemēram: alus, vīns, degvīns;
b) galvenās izejvielas tā izgatavošanai. Piemēram: miežu, vīnogu, kartupeļu;
c) narkotiskās vielas kategorija. Piemēram: «NARKO-30»;
d) aizliegta jebkuru „labskanīgu” apzīmējumu iekļaušana tirgus nosaukumā (zelta, dzidrais, sevišķais, stiprais, sausais, u.c.).

4.2. Uzrakstā ar vismaz 10 mm augstu šriftu jābūt norādītam:

a) visām narkotiskajā vielā ietilpstošām E-vielām: to klasifikācijas kodam un E-vielas nosaukumam;
b) rūpnīca (ražotne), kurā izgatavota šī narkotiskā viela;
c) izgatavošanas datumam un derīguma termiņam.

5. Tabakas izstrādājumi (tikai cigarešu veidā) tiek ražoti tikai valstī. To ražošanā izmantota vidēja nikotīna satura tabaka. Speciālā filtra garums attiecībā pret cigaretes garumu nedrīkst būt mazāks par 30%. Cigaretes fasētas melnas krāsas papīra paciņās pa 20 gab. katrā.
Paciņas abas puses visā to platībā (neatkarīgi no cigarešu tirgus nosaukuma) „grezno” nāves simbols – baltas krāsas galvaskauss un divi sakrustoti stilba kauli. Uz paciņas vienas sānu malas ar asins sarkaniem burtiem rakstīts cigarešu tirgus nosaukums uz otras sānu malas ar asins sarkaniem burtiem – rūpnīca izgatavotāja, paciņas galos ar baltiem burtiem norādīts derīguma termiņš.
Cigarešu ražošanā aizliegts izmantot jebkuras E-vielas.

6. Noteiktā secībā ar speciālām pavēstēm uz valsts autoinspekciju izsaukti visi mehānisko transporta līdzekļu vadītāji. Viņi rakstiski brīdināti un parakstījušies, ka iepazīstināti ar «Likuma» noteikumiem, kas jebkuru mehānisko transporta līdzekli pielīdzina IEROCIM un šādu transporta līdzekļu vadīšana narkotisko vielu reibumā nav pieļaujama.
Visi vadītāji rakstiski brīdināti un parakstījušies par to, ka ceļu policijai dotas tiesības uz vietas izsēdināt braucējus un bez atlīdzības konfiscēt jebkuru mehānisko transporta līdzekli, ja tā vadītājs atradies pie stūres narkotisko vielu reibumā, neatkarīgi no alkometra noteiktās reibuma pakāpes.

7. Visi vadītāji brīdināti un parakstījušies, ka arī smēķēšana ir narkotisko vielu lietošana un braucot mehāniskajā transporta līdzeklī tas nav atļauts ne vadītājam, ne pasažieriem.
Konstatējot šādu pārkāpumu, ceļu policistiem dotas tiesības izņemt vadītāja apliecību un izsniegt speciālu talonu (kas derīgs 12 stundas), lai vadītājs un pasažieri varētu atgriezties mājās. Ja tas šajā laika posmā nav iespējams, tad vadītājam savs transporta līdzeklis šajā laika posmā jānovieto tuvākajā apsargātajā auto stāvvietā.
Tālāka transporta līdzekļa ekspluatācija atļauta tikai citam vadītājam (nokārtojot attiecīgas formalitātes valsts auto inspekcijā). Sodītajam vadītājam tas var tikt atļauts ne ātrāk par pieciem gadiem, pēc atkārtoti sekmīgi nokārtota eksāmena „Satiksmes noteikumos” speciālā – satiksmes noteikumu pārkāpēju grupā.
Tāds pats sods tiek piemērots arī tiem mehānisko transporta līdzekļu vadītājiem, kuri atļauto braukšanas ātrumu pārsnieguši par vairāk kā 10 km/h.
.

6. etaps
(izpildes termiņš – 180 dienas)

1. Pakāpeniski sākta narkotisko vielu sortimenta sašaurināšana – katrā no četrām kategorijām palikuši ne vairāk kā pieci narkotisko vielu šķidrumu tirgus nosaukumi, pie tam – visi tuvināti šajā kategorijā maksimāli atļautajam etilspirta saturam (lai bērniem un jauniešiem tie nešķistu tik „garšīgi”).
Pilnīgi pārtraukta „kokteiļu”, „liķieru” un citu saldināto narkotisko vielu ražošana.

2. Cigarešu ražošanai tiek izmantota zema nikotīna satura tabaka. Cigarešu tirgus nosaukumi samazināti līdz trim. Augsti efektīvs filtrējošais elements nedrīkst būt īsāks par 40% no cigaretes garuma. Cigarešu ražošanā aizliegts izmantot jebkuras E-vielas un aromatizatorus.

3. Pārtraukts visu veidu un nosaukumu bezalkoholisko dzērienu imports – tos jo plašā nomenklatūrā, pārsvarā no dabīgām izejvielām, izgatavo uz vietas valstī.

4. Valsts «ANTINARKOTIKU CENTRS», sācis reāli izmantot pusgada laikā savākto un sistematizēto informāciju par narkotisko vielu patēriņu un to lietotājiem visa valstī. Izstrādāta un ieviesta narkotisko vielu lietošanas demotivācijas programma.
.

Kategorija: Subjektīvi | Pievienoja: Janis_A (17.Feb.2011)
Skatījumu skaits: 794
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika