Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » "ZET" Valsts

25. nodaļa.

http://www.aisbergs.lv/?p=3633

 

25. nodaļa.

●.«ZET» VALSTS.● 10.12.2008

 

25. nodaļa. «SARDZES» institūcija.

28.04.2011.
.

«SARDZE» ir ar attiecīgiem speclīdzekļiem apgādāta VALSTS struktūrvienība, kuras pienākums:

1. garantēt visu VALSTS iedzīvotāju un viņu īpašumu drošību;

2. nodrošināt «Likuma» ievērošanu un nekavējoties izolēt tā pārkāpējus;

3. vienmēr būt gataviem sniegt iedzīvotājiem nekavējošu palīdzību jebkurās dzīves situācijās;

4. nepieciešamības gadījumā iesaistīties VALSTS aizsardzībā no ārzemju bruņoto spēku iebrukuma.

Dienēt «SARDZES» struktūrvienībās ir prestiža un goda pilna VALSTS pilsoņa privilēģija, kas prasa absolūtu godīgumu un pilnīgu pašatdevi darbam iedzīvotāju labā un, ja nepieciešams, VALSTS aizsardzībā.

«SARDZES» dienestā strādā abu dzimumu pilsoņi ar otrā līmeņa (augstāko) izglītību (kas iegūta no VALSTS budžeta finansētajā «Sardzes Akadēmijā»), kuriem šī ir vienīgā darba vieta.

VALSTS iedzīvotāji jebkurā diennakts laikā var griezties pie jebkura «SARDZES» darbinieka un saņemt viņa palīdzību vai padomu jebkurā dzīves situācijā.

«SARDZES» darbinieks, pildot dienesta pienākumus, vienmēr ir sezonai atbilstošā, glītā un ērtā formas tērpā (kura iegādi nodrošina un apmaksā no VALSTS budžeta) un pilnā ekipējumā.

Ārpus darba laika (esot privātajā apģērbā) «SARDZES» darbiniekam vienmēr līdzi ir speciāla «Dienesta Apliecība», kuru uzrādot viņam ir tiesības un pienākums iejaukties visās sabiedrības dzīves norisēs, kur draud notikt vai jau ir noticis «Likuma» pārkāpums, vai kā citādi nepieciešama viņa palīdzība.

Galvenās prasības pretendentiem, lai iestātos «Sardzes Akadēmijā», ir sekojošas:

1. pozitīva «Dzīves Vēsture» ko izdevis VALSTS «Iedzīvotāju Reģistrs»;

2. absolvēta pirmā līmeņa mācību iestāde un tās izsniegta rekomendācija iestājai «Sardzes Akadēmijā»;

3. laba veselība un sportiskā sagatavotība;

4. gatavība vismaz 20 gadus strādāt «SARDZES» struktūrvienībās;

5. gatavība lielu daļu savas privātās dzīves pakārtot dienesta vajadzībām;

6. gatavība uzupurēties aizstāvot līdzcilvēkus un VALSTI.

«SARDZES» darbinieks, atkarībā no darba stāža un ieņemamā amata, saņem VALSTS garantētu algu, kas sastāda ar noteiktu koeficientu reizinātu «Limitu».

Ja, pildot dienesta pienākumus, «SARDZES» darbinieks gājis bojā, tad viņa ģimene (līdz jaunākā bērna pilngadībai) saņem pilnu bojā gājušā darba algu, bet ne mazāku par 3,0 «Limitiem». Pēc tam viņa sieva (vīrs), līdz mūža beigām, saņem ikmēneša pabalstu 2,0 «Limitu» apmērā.

Ja bojā gājušā «SARDZES» darbinieka ģimenē nav bērnu, tad viņa sieva (vīrs) līdz mūža beigām saņem ikmēneša pabalstu 1,5 «Limitu» apmērā.

Ja bojā gājušam «SARDZES» darbiniekam nav bijis savas ģimenes, tad viņa tēvs un māte līdz mūža beigām saņem ikmēneša pabalstu 1,0 «Limita» apmērā katrs.

«SARDZES» darba organizācija.

«SARDZES» darbinieki veic visus uzdevumus, kur nepieciešams speciāli apmācīts, ar speclīdzekļiem apgādāts personāls, sākot ar sabiedriskās kārtības uzturēšanu un «Likuma» pārkāpēju aizturēšanu līdz visdažādāko objektu apsardzei un bīstamu dzīvnieku neitralizēšanai.

Katra «SARDZES» darbinieka ikdienas ekipējumā ietilpst:

1. sezonai un laika apstākļiem atbilstošs formas tērps;

2. «Dienesta Apliecība»;

3. mobilā speciālo sakaru un personu identifikācijas iekārta;

4. individuālais vidējā darbības rādiusa universālais impulsa ierocis, kurš, aktivizējas tikai saskarē ar sava „saimnieka” roku un strādā līdz 500 metru attālumam:

pirmajā režīmā – uz 5 minūtēm paralizē jebkuru dzīvu būtni;
otrajā režīmā – mehāniskiem transporta līdzekļiem momentāni izved no ierindas dzinēja elektroniskās vadības sistēmu un iedarbina automātiskās bremzēšanas iekārtu.

Katra VALSTS rajona «SARDZES» nodaļas sastāvā ir sekojošas struktūrvienības:

1. patruļdienests (kājām patrulē pilsētu un apdzīvoto vietu ielās);

2. ugunsdzēšanas un glābšanas dienests;

3. ātrās reaģēšanas grupa (helikopters ar diennakti dežūrējošu apkalpi, automašīnas, motocikli);

4. ūdens transporta grupa – pierobežas rajonos un rajonos ar ūdenskrātuvēm (ātrgaitas kuteri);

5. «Darba Iestāžu» apsardze un apcietināto konvojēšana;

6. VALSTS iestāžu apsardze;

7. citu VALSTS un pašvaldības nozīmes objektu apsardze;

8. privāto mehānisko transporta līdzekļu stāvvietu apsardze;

9. izmeklētāju un ekspertu grupa (izmeklēšanas procedūras un dokumentu sagatavošana «Rajona Tiesai»);

10. operatīvo dežurantu-koordinatoru grupa (pieņem izsaukumus no iedzīvotājiem un atbild uz patrulējošo «SARDZES» darbinieku informācijas pieprasījumiem);

11. īslaicīgās aizturēšanas izolators (šeit aizturētie sniedz liecības izmeklētājiem, tiekas ar savu advokātu un gaida izsaukumu uz «Rajona Tiesu»).

«SARDZES» darbinieku rīcības pamatprincipi, aizturot jebkuru «Likuma» pārkāpēju (visi iedzīvotāji par to ir informēti, jo tas skaidri definēts «Likumā»), ir sekojoši:

1. rīkoties nekavējoties, ātri un enerģiski;

2. nekādas izskaidrošanās un pierunāšanas;

3. nekādas pakaļdzīšanās (ne kājām, ne braukšus);

4. pie mazākās nepaklausības, pret «Likuma» pārkāpēju nekavējoties pielietot impulsa ieroci, izsaukt ātrās reaģēšanas grupu un nogādāt «Likuma» pārkāpēju rajona «SARDZES» nodaļā.

5. pret mehānisko transporta līdzekli, kurš nepakļaujas apstāšanās signālam, nekavējoties lietot impulsa ieroci un apstādināt to. Ja vadītājs vai pasažieri bēg, apstādināt tos pielietojot impulsa ieroci;

6. ja ir notikuma liecinieki, tad mobilajā personu identifikācijas iekārtā noskanēt viņu «Personas Kartes»;

7. «Likuma» pārkāpēja bēgšanas mēģinājums ir viņa vainu pastiprinošs apstāklis, kas rada papildu draudus gan pašam bēdzējam, gan apkārtējiem un «Rajona Tiesa» to vienmēr ņem vērā (parasti – dubultojot sodu);

8. ja «Likuma» pārkāpēja bēgšanas laikā, kad «SARDZES» darbinieks pielietojis impulsa ieroci, aizturamā persona krītot vai kā citādi ievaino sevi vai iet bojā, tad tā ir viņas problēma (nevajadzēja bēgt);

9. ja bēgšanas laikā aizturamais ievaino kādu personu, tad tas ir slepkavības mēģinājums;

10. ja bēgšanas laikā aizturamais nogalina kādu personu, tad tā ir slepkavība ar iepriekšēju nodomu;

11. ja bēgšanas laikā aizturamais nodara materiālus zaudējumus privātpersonai vai VALSTIJ, tad tie noteiktajā kārtībā dubultā apmērā ir jāatlīdzina ar savu darbu «Darba Iestādē».

Galvenie (iedzīvotājiem ikdienā redzamie) iespaidi par «SARDZES» darbu ir sekojoši:

1. pilsētās un apdzīvotās vietās jebkurā gadalaikā un jebkurā diennakts stundā tiešas redzamības attālumā kājām patrulē stalts, izskatīgs, pieklājīgs un vienmēr palīdzēt gatavs «SARDZES» darbinieks;

2. veikalos, kafejnīcās, parkos un visās citās sabiedriskās vietās valda pieklusināta, pieklājīga un pret līdzcilvēkam labvēlīga atmosfēra, jo tuvumā vienmēr ir «SARDZES» darbinieki;

3. dzīvokļos valda klusums un miers (dzērāji dzer sarunājoties pusčukstus, pīpētāji tup un kvēpina par savu naudu iebūvētās ventilējamās „pīpētavās”), jo tepat gandrīz vai zem loga pastaigājas «SARDZES» darbinieks;

4. pēc jebkura iedzīvotāja uzaicinājuma, dažu minūšu laikā izsaukuma vietā jau ir ieradies «SARDZES» darbinieks, kurš situācijas kontroli jau ņēmis savās rokās, sniedzis nepieciešamo atbalstu un palīdzību.

Kategorija: "ZET" Valsts | Pievienoja: Janis_A (30.Apr.2011)
Skatījumu skaits: 1166
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika