Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Pārdomām

Vai haoss un bezatbildība var turpināties bezgalīgi?

http://www.aisbergs.lv/?p=1752

 

Vai haoss un bezatbildība var turpināties bezgalīgi?

PĀRDOMĀM 31.10.2008

 

Diemžēl par valsts attīstības procesiem vai bojāeju valstī nav atbildīgo, jebkuram vadītājam, atvainojiet, man liekas, viss ir pie vienas vietas - algu saņem, savu amatu kaut kā pilda vai izrādās, ka pilda un tiek cauri, tajā skaitā valsts prezidents neko globāli nerisina un nav viņa pienākums!?

Vajadzīgi tautas veidojumi, kuriem valsts maksā par telpu īri, par izdevumiem, algu dažiem pamatdarbiniekiem, kam pienākums sekot procesiem valstī, bet, ja valsts vara nepilda, būtu pienākums šim "veidojumam” celt kājās tautu, aicināt uz mītiņiem, piketiem, sapulcēm. Manuprāt, to vajadzētu darīt varbūt TIESĪBSARGAM un ne tik vāji kā līdz šim. Būtu jāiepazīstas ar TIESĪBSARGA funkcijām un jārosina tās pārskatīt, uzliekot par pienākumu aizstāvēt ne tikai fizisku personu tiesības, bet visas valsts, tautas tiesības uz attīstību un noteikt Tiesībsarga darbības virzienus.

Masveidā cilvēki pamet valsti, valsts un pašvaldību pasūtījumi ir prātam neaptverami dārgi, valsts vai pašvaldības īpašumu tiek izpārdoti par "sviestmaizes” cenām, valsts kontroles revīzijas netiek ņemtas vērā, KNABs tiek apkarots kā valsts ienaidnieks, denacionalizēto māju īrnieku tiesības jau aizmirstas 18 gadus, amatpersonai atņemta pielaide valsts noslēpumam, bet turpina ieņemt amatu, deputāts, nodots tiesai vai notiesāts, turpina saņemt algu, ministri var publicēties par slepenu naudu izdotā avīzē un baidīt tautu, pensionārus, invalīdus un daudzbērnu ģimenes var turēt ar bada pabalstiem utt., un nevienam nekāda atbildība netiek pieprasīta, neiestājas, jo valstī nav tādas institūcijas, kas būtu atbildīga kopumā par valsti.

.

Premjeri nāk un aiziet un pasaka - par to es neko nezinu, jo bija cits premjers, es nevaru izlabot to, kas ielaists gadu desmitiem. Valsts augstākās iestādes parasti nerisina zemāko institūciju pārkāpumus, kaut likums paredz izpildījumu un tautu masveidā dzen iet uz mūžīgiem tiesu procesiem, kas velkas gadu desmitiem un bez panākumiem, bet valsts institūcijas nereti demonstratīvi nepilda pat tiesu spriedumus, atrakstās. Uzskatu, ka haoss valstī ir šausminošs un neapturams. Saeimas izmeklēšanas komisijas ir formālas, bezjēdzīgas un palaikam liekas, ka izveidotas, lai slēptu noziegumus, pelnītu papildu naudu, nevis sekmētu noziegumu vai pārkāpumu izmeklēšanu.

Grāmatā "Tiesāšanās kā ķēķis” minētos faktus izmeklēja un pateica, ka ir noilgums, un tiesneši turpina darbu, bet nepārbaudīja šo tiesnešu turpmāko darbību līdz pat šodienai, tātad atkal bezatbildība un atrakstīšanās. Roka roku mazgā. Cik ilgi pastāvēs šāda valsts?

No: http://www.tvnet.lv/zinas/lasitaju/article.php?id=560376

Kategorija: Pārdomām | Pievienoja: Janis_A (01.Jan.2009)
Skatījumu skaits: 898
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika