Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Pārdomām

Roze sniedz roku slepenajam ĢM industrijas plānam

http://www.aisbergs.lv/?p=2941

 

Roze sniedz roku slepenajam ĢM industrijas plānam

PĀRDOMĀM 04.12.2008

 

Zemās iedzīvotāju informētības aizsegā, M. Roze (pretēji Latvijas Saeimas Komisijas uzskatiem), kā Latvijas pārstāvis Eiropā, pakļaujas Borozu spiedienam un atbalsta ĢM pārtikas ieviešanu apritē Latvijā. Lai arī ģenētiski modificēti tiek gan augi, gan dzīvnieki, gan baktērijas, šobrīd par augiem. Lai lasītu par slepeno Eiropas plānu spied šeit.

1. Augu Ģenētiskā Modifikācija padara augus izturīgus pret apmiglošanām, kas nogalina nezāles un kukaiņus. Miglotās ķimikālijas atstāj ļoti smagu ietekmi uz cilvēku veselību, it īpaši uz pēcnācējiem, kas dzimst kropli (skatīt attēlu, kas ir no filmas Paraguai Painful Harvest). Ministra kungam, šķiet, viss iet pēc plāna - vēl lielāka Latvijas iedzīvotāju samazināšanās perspektīva nenāktu par sliktu - mazāk traucēkļu, mazāk jautājumu.

.

2. Vietējie mazie zemnieki, kas jau šobrīd ir ekonomiski apdraudēti un konkurēt nespējīgi ar Dāņu zemniekiem (kas saņem dubultās subsīdijas), nokļūs zem papildus spiediena pārdot savu tēvzemīti ārvalstu "fermeriem”. Man šķiet, ka Ministra kungs uzskata, ka Latvijas zemei NAV jāpieder Latviešiem (kas, kā jau jūs visi zināt, labu laiku tādā garā arī "sakārtojas”).

3. Ģenētiski modificētu augu audzēšana atstāj uz vidi un cilvēkiem ļoti smagu iespaidu. To vairākumā gadījumu izmanto dzīvnieku pārtikā, bet par cik lopkopība Latvijā nav attīstīta, tad daļa no saražotās produkcijas tiks eksportēta, bet pēc tam atgriezīsies Latvijas tirgū caur citiem produktiem. Lielākie šīs sistēmas lobētāji ir ĢM augu un pesticīdu ražotāji, kas uzaudzējuši muskuļus ASV tirgū, tagad ar visu savu svaru gāžas virsū Eiropai. Ja Latvijas zemi izmanto apjomīgas, ar pārtikas nozari saistītas ārzemju korporācijas, tām bija, ir un būs svarīgs tikai viens faktors - pēc iespējas lielāka peļņa. Man šķiet ,ka arī Ministra kabatai šis faktors nav vienaldzīgs.

4. Tie, kas ir stipri savā garā, nepakļausies spiedienam, un saglabās tradicionālo vai bioloģisko lauksaimniecību praksi. Tomēr ĢM ielenkumā tie būs pakļauti spēcīgo pesticīdu ietekmei, kā arī augstajai sēklas sajaukšanās iespējai. Tas nozīmē, ka Latvija nevar būt daļēji brīva no ĢM - tai ir jābūt pilnībā brīvai. Pēc publicētās informācijas, Ministra kungs, šķiet, uzskata, ka Latvija nebūs no ĢM pārtikas brīva zona. Manuprāt, globāli skatoties, pats nozīmīgākais šinī sakarā ir pārtikas ķēdes sagrābšanas mēģinājums - tā teikt no "lauka līdz plauktam”. Pārtikas diktāts. Ja tu kontrolē pārtiku, tu kontrolē pasauli - tas ir vēl ietekmīgāks kontroles ierocis par naudu.

Resursi interesentiem. Divas dokumentālās filmas

The World According to Monsanto
Unreported World Paraguay Painful Harvest

Daži ziņu resursi no Latvijas

JL: Roze atbalsta ģenētiski modificētu produktu ievešanu Latvijā pretēji Saeimas komisijas viedoklim
Princis Čārlzs: Ģenētiski modificēti augi var izraisīt visu laiku lielāko vides katastrofu

Deformācijas jaundzimušajiem bērniem, kuru mātes ir dzīvojušas pie ĢM laukiem, kurus migloja

Teksts un foto no: http://www.tribine.lv/recenzijas/Roze-sniedz-roku-slepenajam-GM/7370

Kategorija: Pārdomām | Pievienoja: Janis_A (01.Jan.2009)
Skatījumu skaits: 918
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika