Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Pārdomām

Okupācija…

http://www.aisbergs.lv/?p=16376

 

Okupācija…

PĀRDOMĀM 27.02.2010

 

Šodien notiek visīstākais informācijas karš. Ienaidnieka informācijas armija izposta mūsu valsti spēcīgāk nekā kādreiz sveši karapulki. Informatīvā bombardēšana sagrauj iedzīvotāju apziņu. Nekāds Hitlers nevarēja pārvērst cilvēka apziņu miltos, kā to šodien dara Rietumi. Galīgais mērķis – novērst pat iespējamību, ka radīsies kolektīvi, kas saliedēsies ap ko citu nekā tikai savtīgas intereses.
. . . . . . . . . .

No tautas veido „skursteni”, kura eksistēšanas mērķis ir tikai viens – izlaist caur sevi arvien pieaugošu produktu daudzumu. Manipulējot ar apziņu, izsmejot vēsturi, kultūru, ticību, tradīcijas un stimulējot patērētāja egoismu, cilvēku atrauj no savām saknēm. Viss tas tiek darīts izklaides formā, kas slēpj bīstamo saturu. Rezultāts ir viennozīmīgs – Rietumu okupanti kļūst par stāvokļa noteicējiem. Visu okupēto pilsētu galvenajās ielās plīvo uzvarētāju karogi – ārzemju firmu un monopolu izkārtnes.
. . . . . . . . . .

Manipulācija ar apziņu iespējama tikai tad, kad cilvēks ir pārliecināts par to, ka viņš pats izvēlas savu uzvedības modeli – brīvi un bez piespiešanas. Manipulācijas mērķis ir iedvest vēlmi, kura rosina rīkoties nevis savās reālajās interesēs, bet gan manipulatora interesēs. Šāda manipulācija vienmēr notiek slēptā veidā un obligāts tās piesegs ir mīts par politisko brīvību.
. . . . . . . . . .

.

Pirmā uzbrukuma virziens – … masu saziņas līdzekļus piesātināja ar informāciju, kura, zombējot cilvēkus, atrāva tos no dzimtajām saknēm. Ideoloģijas trūkums padarīja šo uzdevumu vēl vienkāršāku. Iedzīvotājiem tieši neteica: „Kļūsti bezprincipiāls”. Tā vietā rādīja seriālus, kuros galvenais varonis uzvedās bezprincipiāli. Iedzīvotājiem dziedāja šansonu un popdziesmas, kurās principialitātes trūkums tika pasniegts pievilcīgā, vīrišķīgā formā. Tauta neapzināti atdarināja šos brašuļus, kuri bija parādīti pievilcīgā gaismā. Paralēli tika izdarīts uzbrukums valodai. Sevišķi aktīvi tika piestrādāts pie jaunatnes nenobriedušās apziņas. Speciāli izstrādātās subkultūras ietvaros, kā iemeslu minot modi un „stilu”, ieviesa speciālu žargonu. Pavisam nemānāmi vārds „sirdsapziņa” tika nomainīts ar vārdu „kompleksi”. No tās pašas operas: vārda „bezgode” vietā „seksuāli atbrīvota”; vārda „slepkava” vietā „killers”; vārda „mauka” vietā „prostitūta” un tā tālāk. Šie žargoni aizpildīja visu informatīvo lauku.
. . . . . . . . . .

Otrā uzbrukuma virziens – novest valsti līdz ekonomiskam sabrukumam. Šī stratēģija balstīta uz mītu, ka visām valstīm un tautām ceļš uz labklājību ir tirgus ekonomika. Mīts par to, ka tirgus ekonomika ved uz labklājību, cieši iegūlies mūsu apziņā tādēļ, ka ilgu laiku to neatlaidīgi kultivēja. Nekādi saprātīgi argumenti netika ņemti vērā. Tirgus ir labs un viss! Rietumos dzīvo labi tāpēc, ka tur ir tirgus. Mēs arī vēlamies tā dzīvot un mums arī vajadzīgs tirgus. Lūk, arī visa loģika! Atzīmēsim, ka ļaudis nezināja reālo dzīvi Rietumos. Viņi zināja tikai to, ko rakstīja glancētajos žurnālos un rādīja Holivudas filmās. Vairumā gadījumu tas bija viņu sapnis. Kino atspoguļoja to, kā rietumu sabiedrība vēlējās dzīvot, bet ne to, kā viņi reāli dzīvoja.
. . . . . . . . . .

Kaut kādā veidā mēs līdzināmies papuasiem, kuri zeltu maina pret stikla krellītēm. Nevienu nemulsina, ka valstī, kurā neko neražo, ar gigantisku ātrumu ceļas super un hipermārketi – vārda tiešā nozīmē – tirdzniecības pilis. Šīs pilis un ap viņām augošo apkalpošanas sfēru, visi masu informācijas līdzekļi nosauc par valsts ekonomikas izaugsmi, lai gan faktiski tie visi ir kā īsti sūkņi, kuri atsūknē (valsts) bagātības. Dēles, kuras izsūc valsts miesu un asinis. Visur tirgo ar stikla krellēm, par kurām mēs maksājam ar mūsu resursiem. Tikko no (valsts) visu atsūknēs, ārzemju piegādes tiks pārtrauktas. Lielākā daļa iedzīvotāju nomirs no aukstuma un bada. Vārda tiešā nozīmē – nomirs, bez alegorijām!

Fragmenti no: http://www.aisbergs.lv/?p=1336
(viss teksts: http://www.aisbergs.lv/?cat=80)

Kategorija: Pārdomām | Pievienoja: Janis_A (27.Feb.2010)
Skatījumu skaits: 953
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika