Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Pārdomām

Kā kontrolēt cilvēku miljonus …

http://www.aisbergs.lv/?p=18807

 

Kā kontrolēt cilvēku miljonus …

PĀRDOMĀM 27.11.2010

 

… jeb kāpēc mēs pārejam uz ziemas laiku?

Kāpēc mēs katru gadu divreiz pārgriežam pulksteni? Man tas šķiet muļķīgi! Jums ne?

V.Suvorovs "Izvēle”, 15.nodaļas fragments.

- Tu zini, Ugunsputns, es ne visu tavā sacerējumā sapratu.

- Viss ir vienkārši. Lūk, parāde Sarkanajā laukumā. Kolonas pa divdesmit cilvēku. Katrā kārbiņā – desmit kolonu, divsimt cilvēku. Bet šo kārbiņu – līdz apvārsnim. Bet visi iet vienā solī – nenopriecāties. Katru kārbiņu divus mēnešus dresē līdz septītajiem sviedriem maija parādei un vēl divus mēnešus – oktobra parādei. Nemaz nerunājot par ikdienas, gada garumā, ierindas apmācību, kas notiek paralēli parādes sagatavošanai. Un tā notiek ne tikai Maskavā.
Tā ir visur. Vai karā vajag iet parādes solī, kārbiņās pa divsimt cilvēku? Vai karā kāja jāceļ augstāk par jostas vietu, nelokot ceļgalus un nostiepjot purngalus? Vai vajadzīgs krūtis kā balonu izriezt un zodu celt augstāk par degunu? Kāpēc mēs ar tām visām muļķībām nodarbojamies? Bet galvenā doma ir cilvēku tūkstošus piespiest darboties vienlaicīgi un vienveidīgi, pakļaujoties pavēlei, bet ne veselajam saprātam.

.

- To ir grūti apstrīdēt.

- Tas arī viss. Šādus vingrojumus vajag pārnest uz simtiem miljonu cilvēku.

- Piespiest civilos iet parādes solī?

- Protams, nē. Es runāju par saturu, bet ne formu. Galvenais, lai vingrojumi būtu muļķīgi un lai simtiem miljonu cilvēku rīkotos vienlaikus. Vajag piespiest viņus regulāri darīt muļķības.

- Un tu izdomāji tādas muļķības?

- Tas ir vienkārši. Var piespiest Zemes iedzīvotājus katru gadu divreiz pārgrozīt pulksteņus.

- Un kā to motivēt?

- Paziņot, ka tādā veidā tiek ekonomēta enerģija.

- Un tā tiešām ekonomējas?

- Nē, protams. Enerģijas pamatpatērētāji ir rūpnīcas. Pārgrozīsim pulksteņus turp vai atpakaļ, rūpnīcas patērēs to pašu daudzumu enerģijas. Enerģijas pamatpatērētājs – transports. Pārgrozīsim pulksteņus vai nē, tas patērēs to pašu, kas tam nepieciešams.
Enerģijas pamatpatērētājs – ogļu šahtas. Tur vienmēr ir tumšs. Sākām strādāt – ieslēdzām enerģiju. Beidzām – izslēdzām. Kāda starpība – stundu vēlāk vai agrāk? Enerģijas pamatpatērētāji – ceļu un ielu apgaismojums. Kad ir tumšs, gaismu ieslēdzam, kad gaišs – izslēdzam. Ja pārgrozīt pulksteni, kas no tā mainīsies?

- Bet daļu enerģijas cilvēki tērē savās mājās.

- Pareizi. Mazāk par vienu procentu. Un šis viss procents ir apgaismojumam. Drīz pienāks laiks, kad cilvēkiem mājās būs elektriskie gludekļi un elektriskās gaļas mašīnas, aizdomāsies tik tālu, ka katram mājās būs telefons, radio un elektriskais kino. Pārgrozi vai nepārgrozi pulksteni, enerģijas patēriņš nemainīsies. Un ar telpu apgaismojumu tas pats: vasarā no rītiem tāpat ir gaišs, ka elektrība nav vajadzīga – kaut celies piecos, kaut desmitos. Bet ziemā tāpat ir tumšs, lai vai kā grozītu pulksteni.

- Tu domā, ka nekāda labuma no pulksteņa pārgrozīšanas nebūtu?

- Būs sliktums. Liels sliktums.

- Un neviens nepretosies?

- Pūlis nav spējīgs domāt. Pūlis to pieņems kā pašu par sevi saprotamu un pats sev radīs problēmas. Kolīdz mēs Zemes iedzīvotājiem ieviesīsim kādu desmitu šādu muļķīgu vingrojumu un visi bez ierunām pakļausies, mēs valdīsim pār pasauli.

Autors: Gatis
No: http://xlatvija.metatrons.lv/750-x-versijas-ka-kontrolet-cilveku-miljonus-jeb-kapec-mes-parejam-uz-ziemas-laiku
Informācijas avots: http://www.kuzbass.ru/moshkow/koi/WSUWOROW/vybor.txt

Kategorija: Pārdomām | Pievienoja: Janis_A (27.Nov.2010)
Skatījumu skaits: 1174
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika