Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Nodevība

Vai Latvijai ir vajadzīga Abrene?

http://www.aisbergs.lv/?p=728

 

Vai Latvijai ir vajadzīga Abrene?

NODEVĪBA 09.10.2008

 

No vēsturiskā un teritoriālā viedokļa, ja valstij kaut kas ir piederējis, tad tai ir tiesības to atgūt. Neatkarīgajai Latvijai piederēja Abrene. Mūsu valsts ir neatkarīga un pienācis laiks atgūt mūsu zemi. Tās atsavināšana nebija tautas griba, tāpēc tas nenotika ar tās atbalstu. Tagad daudzi cenšas iestāstīt, ka tur ir vērojama atpalicība un nabadzība, ka tā neesot mūsu valsts teritorija. Tiek arī teikts, ka pārējā Latvijā esot nabadzīga. Laukos joprojām valdot atpalicība, nesakārtotība. Jātiekot galā ar to. Bet vai tādēļ, ka nesakārtota ir liela daļa Rīgas, to vajadzētu kādam atdot? Vai tādēļ, ka laukos ir nabadzība, tos vajadzētu atdod citiem?

Abrenes teritorijas atgūšana ir iespējama. Bet tikai politiskie uzskati un nekrietnas ambīcijas ir tās, kas šo dabisko procesu kavē. Iedzīvotāji, kuri piedzīvojuši Abrenes atņemšanu, uzskata, ka Latvijai ir tiesības atgūt savu teritoriju. Daži politiķi, piemēram ārlietu ministrs Pabriks Abreni salīdzina ar Tobago. Tā ir nekrietna demagoģija. Tobago nepiederēja Latvijas Republikai. Tad Latvijas valsts nevienam pat nerādījās sapņos. Acīmredzami, ka Pabriks un citi varas politiķi apzināti saasina uzmanību par to, kas absolūti neattiecas uz Latvijas okupācijas sekām. Bez tam nav nekāda pamata cerēt, ka, neizvirzot teritoriālas pretenzijas Krievijai, tās politiķi kļūs labvēlīgāk noskaņoti. Jau tagad izskan prasības pēc divvalodības un balstiesību pieškiršanu nepilsoņiem.

Lūk, ko Abrenes sakarā paudis pazīstamais publicists, Saeimas deputāts un vēsturnieks Visvaldis Lācis: "Abrenes mežiem, zemēm un purviem neapšaubāmi ir ļoti liela vērtība. Taču vēl lielāka vērtība nekā šī saimnieciskā vērtība ir mūsu garīgajai stājai, mūsu garīgajai pasaules uztverei. Mūsu garīgajām robežām, kas ir daudz svarīgākas nekā šajā gadījumā esošās dabā novilktās robežas. Ar savu piekāpšanos, ar savu izdabāšanu mēs atdodam savas garīgās robežas”.

Pēdējos gados vērojama tendence, ka Latvijas lielzemnieki meklē brīvas zemes platības. Vairākas Latvijas uzņēmēju lauksaimniecības jau tapušas Ukrainā. Varbūt vietā atcerēties arī Abrenes nozīmi tālākā nākotnē. Latvija nav tik liela, ka var izdāļāt savu zemi, taču nav arī tik maza, lai piekāptos katram nekauņam un imperiālistam.

No: http://www.musuabrene.lv/?p=p_11

Kategorija: Nodevība | Pievienoja: Janis_A (01.Jan.2009)
Skatījumu skaits: 762
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika