Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Nodevība

Pārsvešotājiem būs plāns Latvijas kolonizācijai

http://www.aisbergs.lv/?p=1717

 

Pārsvešotājiem būs plāns Latvijas kolonizācijai

NODEVĪBA 31.10.2008

 

Labi, par plānu to nosaukt ir pārspīlējums un virsraksts ir vien nerrošanās - tās drīzāk ir politisko uzstādījumu aprises. No kārtējās politikas plānošanas dokumenta „Sabiedrības integrācijas politikas pamatnostādnes 2009. – 2013. gadam” versijas projekta (šeit un turpmāk - mani pasvītrojumi):

"Neatkarīgi no tā, kāda būs ekonomikas izaugsme, produktivitātes pieaugums un valsts kopēja imigrācijas politika, darba imigrācija tuvāko 15 gadu laikā ir nenovēršama (tai skaitā - ES brīvās darbaspēka kustības rezultātā) un imigrantu integrācija bus viens no lielākajiem izaicinājumiem Latvijas sabiedrībai.”

Tā lūk, dāmas un kungi Latvijas pilsoņi - lai ko arī jūs nedomātu par "darba” vai citu imigrāciju, lai kā arī jūs nebūtu balsojuši vēlēšanās, tie, kuri pēc šīm vēlēšanām pagaidām tiek pie šādu dokumentu sacerēšanas, tik un tā pasludinās savus tiecienus "integrēt” jaunu imigrantu vilni par politisku neizbēgamību.

.

Interesentiem, kuri nav sekojuši gadiem ilgajām šī dokumenta projektu tapšanas peripetijām, pilnīgāku informāciju iesaku pameklēt "Latvijas Avīzes” arhīvā. Par konkrētās versijas tapšanu 24.09.2008 numurā Ināra Mūrniece rakstīja sekojošo:

"(..) integrācijas sekretariāts tik būtisku politikas plānošanas dokumentu vai tā projektu uzticējis izstrādāt privātai sabiedrisko attiecību firmai "MRS grupa”, par to maksājot Ls 9884. Savukārt "MRS grupa” šim nolūkam kā ekspertu nolīgusi politikas ekspertu, bijušo "Sorosa fonda Latvija” valdes priekšsēdētāju Pēteri Viņķeli, kurš pie šā projekta pagaidām arī ir galvenais darbaspēks.”

"Viņķeļa versijā” viena no uzkrītošām atšķirībām salīdzinājumā ar iepriekšājām man šķita šis apgalvojums:

"Šis dokuments balstās valsts programmas "Sabiedrības integrācija Latvijā” (2001) izpildes analizē un ir tā pēctecis. Dokumentā ņemtas vēra citu pēdejos gados pieņemto politikas dokumentu nostādnes (it īpaši "Valsts valodas politikas pamatnostādnes 2005. –2014.gadam” un Latvijas valsts kultūrpolitikas pamatnostādnes ), sociālo zinātņu pētijumu un ekspertu atzinumi un ieteikumi. Tas ievēro Latvijas tautas politisko izvēli, kuru atspoguļo Saeimā pārstaveto partiju programmas."

T.i. - ļaunajiem "darba imigrācijas” nenovēršamības politiskas postulēšanas tiecieniem Viņķeļa kungs pievieno arī tādu kā izsmieklu:- tāda, redz, esot Latvijas tautas politiskā griba.

Es nepārbaudīiju lieku reizi partiju programmas, tomēr atļaušos spekulēt - ja kāda no valdošās koalīcijas partijām būtu gājusi uz 2006. gada vēlēšanām ar skaidri artikulētu uzstādījumu: vedīsim tik iekšā "darba imigrantus”, lai integrācijas sekretariātam un "Latvijas sabiedrībai” ar’ tiek kāds "lielāks izaicinājums”, tad tā partija nebūtu tikusi Saeimā. Ironiskā kārtā, par labu šādam pieņēmumam runā arī Viņķeļa kunga produkts. Proti:

"Jebkāda veida imigrācijai ir ļoti negatīva sabiedriskā doma.”

"Latvijas sabiedrībai raksturīga (..) negatīva attieksme pret jebkādu imigrāciju un imigrantu tiesībam.”

Nopietnam un pamatotam argumentam par labu imigrācijas "nenovēršamībai” iztrūkstot, katrs pats var mēģināt izfantazēt pasākumus, ko Latvijas valsts varētu veikt, lai tamlīdzīgus "izaicinājumus” nepieļautu. Gan reālistiskus, gan pilnīgi trakus un nereālistiskus. Teiksim, zemessardze sataisās kā tādi "Veidenbaumi”, izvietojas pie Latvijas robežām un kā ierauga kādu potenciālu "darba imigrantu” tā uzreiz: "Ak tad pie Viņķeļkunga - integrēties gribēji, ja? Ra-ta-ta-tā!” :)Vienīgā "neizbēgamība” šeit laikam ir tāda, ka, valsts augstākajai politiskajai vadībai būtiski nenomainoties (jo galu galā viņi ir tie, kam politika būtu jāstūrē), politikas plānošanas dokumentu sacerēšanas darba dalīšanas rezultātā, "darba imigrantu” iebraukšana kaut kad tiks pasludināta par neizbēgamu… Atvērto robežu radikāļi ir sasodīti neatlaidīgi, un nopelnīt kaut ko no valsts mūžam augušajiem tēriņiem un tik vilinoši…

No: http://www.tribine.lv/articles/6746/1/

Kategorija: Nodevība | Pievienoja: Janis_A (01.Jan.2009)
Skatījumu skaits: 1081
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika