Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Nedrīkstam klusēt

Latvija varēja pastāvēt…

http://www.aisbergs.lv/?p=15765

 

Latvija varēja pastāvēt…

NEDRĪKSTAM KLUSĒT 30.01.2010

 

Fragments no profesora Kārļa Baloža grāmatas
«Latvijas saimniecība pie spējīgas un pie nespējīgas valdības»:

Latvija var pastāvēt bez kādiem pabalstiem un bez kādas piesliešanās lielajām valstīm. Saprašanās, sadraudzība un apvienība tai no svara ar Baltijas valstīm. Ar Somiju, Igauniju, Lietuvu. Bet Latvija nevar pastāvēt pie nespējīgas, pie sliktas valdības, kas atdod tās dabiskās bagātības sveštautiešu spekulantiem. Tā nevar pastāvēt tikai pie tā ideju un ideālu uzplūduma, kāds valdīja tās nodibināšanas laikā. Var pastāvēt, ja vadību dabū rokā tās cēlākie, nesavtīgākie un spējīgākie dēli.

Bet - te jau sākas kļūmīgais nākotnes jautājums: vai ir cerība, ka radīsies tāda sajūsma tautā, ka tā atcerēsies savus brīvības cīņas laikus, kad tās labākie dēli ziedoja dzīvību un veselību tēvu zemei? Diemžēl šīs izredzes ļoti mazas, kamēr neapmierinātie … saskaldījušies kādās 10 atsevišķās biedrībās, kuras savā starpā ļoti nevienprātīgas.

Šo nevienprātību uzkurina dažādu politisko partiju politikāņi pēc vecā romiešu principa: „Skaldi un valdi”. Bet paši ar saviem draugiem šie liekuļi saņēmušies dažnedažādas atlīdzības: ienesīgas vietas, muižu centrus, dzirnavas, nodibinājuši ar valsts pabalstiem rūpniecības uzņēmumus, kļuvuši ar no valsts aizdotām naudām par banku direktoriem…

Citi mēģina piekļauties … ar jezuītiskiem solījumiem: vēlat tik mūs par saviem priekšstāvjiem un aizbildņiem, gan jau tad mēs par jums gādāsim.

Trešie griežas pie atsevišķām biedrībām ar iečukstējumiem: vēlat tik mūs - par jums mēs tad gādāsim - par visiem, par tiem pagāniem, citu biedrību locekļiem, zināms, mēs nevaram gādāt.

Un par nožēlošanu nav mazums tādu antiņu, kas šādiem viltus solījumiem tic…

Kategorija: Nedrīkstam klusēt | Pievienoja: Janis_A (30.Jan.2010)
Skatījumu skaits: 630
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika