Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Nedrīkstam klusēt

Jauns politiskais klubs?

http://www.aisbergs.lv/?p=17296

 

Jauns politiskais klubs?

NEDRĪKSTAM KLUSĒT 27.05.2010No «AISBERGA» pasta kastītes

Pašreizējie Latvijas kungi, saimnieki ir varneši - personas, kuru rokā ir vai bijusi reālā valsts vara pēcatmodas Latvijā, kuru vārdam ir kāda nozīme valsts lietu izlemšanā. Tādu ir ap pāris tūkstošiem, starp kuriem tikai ap 100 cilvēku var ieskaitīt politiskajā elitē. Tādi ir starp tautas vēlētiem pārstāvjiem, augstākām valsts amatpersonām un ierēdņiem, slēgtu klubu pārstāvjiem, biznesmeņiem un vienkārši bagātniekiem. Varneši šodien pašidentificējas, parakstoties zem saraksta: „Par labu Latviju!”. Tā Latvija viņiem tiešām ir laba – viņi to prihvatizējuši un sevi uzskata par tās tautu, tāpēc arī savu sarakstu nosaukuši par „tautas kustību”, kaut tajā ne katru kustošo pieņem. Kāpēc radās šāda kustība, un kāds tās īstais mērķis?

Cilvēks dzīvo ne tikai šodienai, tam rūp rītdiena un kas aiz tās. Lai no cilvēkiem izveidotos sabiedrība, tiem jābūt kādam kopējam nākotnes redzējumam – vīzijai. Kādam, kas grib ilglaicīgi valdīt pār šo sabiedrību, obligāti jānāk ar šādas vīzijas piedāvājumu un pastāvīgi jāuztur pie dzīvības šī ideja. Kamēr sabiedrība tic šai idejai un iesaistās tās īstenošanas misijā, valdnieka vara ir drošībā.

.

Pat ASV, kas savus pilsoņus dāsni baro ar materiālo labklājību, saprot, ka garīgi tiem ar amerikāņu kinoprodukciju vien nepietiks, ka vajadzīga arī kāda sabiedriska ideja, kāda nākotnes vīzija. Tāda arī iedzīvotājiem tiek piedāvāta amerikāņu misijas veidā – ASV tipa demokrātijas ieviešana visā pasaulē.(Kapitālistiskā sabiedrībā tiešām neko labāku nevar izdomāt!) PSRS saviem iedzīvotājiem uzvēla komunisma izplatīšanas misiju, bet tiklīdz iedzīvotāji pārstāja tai ticēt, PSRS izjuka.

„Atjaunotajā” LR valsts vara sākās ar Klubu21, tālāk caur „Latvijas Ceļu” izplatījās starp patreiz pie varas esošām pēc bandu principiem organizētām politiskām partijām. Nevienai no tām nav nekādu nākotnes ideju vai ideoloģiju. Tāpēc valsts tika vadīta tikai šodienai – gada (budžeta) ietvaros. Rezultāts nu šodien ir tik bēdīgs, ka šiem varnešiem sāk degt pakaļas.

Tie meklē glābiņu. Tāds domājas atrast jauna paplašināta kluba „Par labu Latviju” veidā. Ar šo lozungu cer aizbāzt tukšo valsts ideoloģijas caurumu. Viltība te slēpjas apstāklī, ka šis lozungs arī ir tukšs. Ar tukšumu grib aizbāzt tukšumu, jo faktiski nekas netiek pateikts. Nu, kas ir Latvija? Tā ir plankums pasaules kartē un attiecīga teritorija uz zemeslodes, kuras pārpalikumu veiklie darboņi no varnešu vidus vēl pagaidām pārdot nav paspējuši. Speciāli, ar nolūku netiek taču teikts: par labu „Latvijas valsti”. Te uzreiz piedāvājas konkrēta atbildība, kaut neskaidri kam? Tiem varnešiem, kas šo valsti tik bēdīgā stāvoklī noveduši, vai iedzīvotājiem kas to pieļāvuši? Bet, pasakot tikai „Latvija”, katram tiek dota fantāzijas brīvība.

Domājams, kamēr valsts iedzīvotāju valstiski politiskais sagatavotības līmenis ir tik zems, kā pašlaik, kādam laikam varnešu labklājībai ar tādu lozungu var pietikt. Pēc tam izdomās vēl kādu triku.

Alfrēds Ābele,
26.05.2010.

Kategorija: Nedrīkstam klusēt | Pievienoja: Janis_A (27.Mai.2010)
Skatījumu skaits: 667
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika