Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Nedrīkstam klusēt

Atklāta vēstule LTV ģenerāldirektoram (un E.Kota atbilde)

http://www.aisbergs.lv/?p=16785

 

Atklāta vēstule LTV ģenerāldirektoram (un E.Kota atbilde)

NEDRĪKSTAM KLUSĒT 20.04.2010

 

Skatoties valsts LTV Panorāmu liekas, ka ne Jums, ne LTV1 direktorei Baibai Šmitei, ne arī ziņu direktoram Marekam Gailītim nav ne laika, ne interese novērst atklāto ņirgāšanos par valsts - latviešu valodu. Jau ilgāku laiku tur uzdarbojās kāds par "žurnālistu” dēvēts Miroslavs Kodis, kas valsts valodu pārvalda ābečnieka līmenī. Kropļojot vārdus viņš latviešu valodā runā tik nepareizi, ka pat nevar saprast par ko iet runa. Es jau neprasu, lai šo neaizvietojamo "žurnālistu” patriektu no LTV, bet viņam ar tādām valsts valodas zināšanām īstā vieta būtu par sētnieku LTV, lai vakaros pēc darba neklātienē varētu beigt 7. klasi un tikai tad piedāvāt žurnālista profesiju. Vai tad pieņemot darbā šo slavenību netika pārbaudītas viņa valodas zināšanas un valsts valodas sertifikāts - vai tas īsts vai viltots?

Verga vai klanīšanās sindroms latviešiem tika uzspiests jau sākot ar cara totālās pārkrievošanas politiku, kad ar vācu baronu un latvijiešu vagaru starpniecību spieda, lai latvietis ar saliektu muguru staigājot vienmēr bučotu gan brūno, gan sarkano lielkungu rokas. Okupācijas terorā pie atkārtotas pārkrievošanas pat komunisti tik zemu neklanījās, kā to dara LTV, kas skaitās it kā neatkarīgās Latvijas kanāls. Toreiz visi Rīgas TV diktori un korespondenti 100% perfekti pārvaldīja valsts valodu teicamā dikcijā. Tas ir galvenais priekšnosacījums televīzijā ikvienā valstī. Tādēļ rodas jautājums - kur rodas šādas verga dvēseles LTV, kas uzspļauj valsts valodai?

.

Sen ir šaubas par LTV nacionālo stāju, jo tā bieži ignorē to, kas latvju tautai tuvs un svēts. Kad atvadījās un zemes klēpī guldīja latviešu sirdsapziņu dzejnieku Andreju Eglīti, tas tika slēpts no tautas. Šādu piemēru ir daudz. Bet raidlaiku visai bieži piedāvā tādiem, kas diktē latviešiem klanīties zemāk par zemi un arī tādiem, kas nīst mūsu tēvzemi.

Notikumi Panorāmā bieži tiek traktēti pēc Maskavas receptes. Laikam pie teikšanas esošiem ir vājas vēstures zināšanas, jo šajā valsti aizliedz skolās mācīt savu vēsturi un tādēļ jau daudzi pat nezina, ka mēs 50. gadus bijām okupācijas jūgā. Nezina par ko cīnījās nacionālie partizāni un nacionālie disidenti. Mūsu liktenis ir līdzīgs varonīgajai čečenu tautai. Saucot čečenu brīvības cīnītājus par teroristiem vai bandītiem, LTV iespļauj sejā gan man, nacionālajam disidentiem, gan visiem citiem, kas cīnījās par brīvu 18.novembra Latviju. Bet LTV bieži tiek nīsti patrioti, kas cīnās par latviskām vērtībām, Tie vienmēr tiek lamāti gan par radikāļiem, gan citos lamu vārdos. Bet tos, kas nīst Latviju, sauc par atbrīvotājiem, nevis okupantiem.

Komiski un idiotiski ir saukt visas latviski runājošas partijas par labējām, kad no labēja virziena tajās nav ne smakas. Tikpat stulbi ir dēvēt, par kreisajām visas partijas, kas nīst Latviju un latviešu valodu, jo daudzas. ir pat šovinistiskas ar nacistisku novirzi.

Nesen pārsteidza LTV7, kur pēc Dinamo spēles ar Znaroka komandu, latviešu raidījumā notika preses konference, kurā rupji pārkāpa valsts valodas likumu un nekas netika tulkots valsts valodā, kā to paredz likums. Prasu bargi sodīt valsts valodas nīdējus!!!

Tāpat Panorāmā notiek daudzu svešvalodu diskriminācija, un nelikumīga krievu valodas priveliģēšana. Visām svešvalodām ir jābūt vienādām tiesībām un krievu valodu tulkojot arī jāslāpē tāpat kā citas, nevis priveleģējot atļaut to un lietot subtitrus. Saprastu, ka privileģējot izmantotu ES sarunvalodu - angļu un tad lietotu subtitrus. Pilnīgi visas svešvalodas ir jāslāpē un jātulko latviski!!!

Viss, kas notiek LTV, var notikt tikai tur, kur āzis iecelts par dārznieku. Lai ātrāk darītu galu valsts valodas nīšanai LTV, lūgšu palīgā arī LRTP, VVC, lai pārbauda V.Kodis valsts valodas zināšanas un viņa valsts valodas sertifikātu - tas īsts vai viltots? Tā viena darvas karote var sabojāt mucu saldā medus. Es un visi latvieši, kam rūp mūsu nacionālās vērtības cer un tic, ka reiz Panorāmu varēsim skatīties bez riebuma, ka tur vienmēr skanēs mūsu mīļā, godājamā mātes - latviešu valoda, kas ir pati skaistākā no visām.

Godātais ģenerāldirektora kungs, gaidīšu Jūsu atbildi, ka to paredz likumdošana, kurā gribētu zināt pieņemtos mērus, lai uz visiem laikiem ar visām saknēm izravētu ņirgāšanos par mūsu latviešu valodu. Paldies.

Lotārs Stūre,
politiski represētais PSRS okupācijā.
Mans e-pasts: latvija1918@comcast.net

===============================

.

LTV ģenerāldirektors atbild Lotāram Stūrem

VB SIA „Latvijas Televīzija” (turpmāk – Latvijas Televīzija) ir saņēmusi un izvērtējusi Jūsu vēstuli, kurā paužat savu sašutumu par Ziņu dienesta žurnālista Miroslava Koda it kā nepietiekamajām valsts valodas zināšanām.
.
Jūsu vēstulē ir jaušams patiess aizvainojums un nepatika pret šo žurnālistu, jo pat atļaujaties aizskart viņa godu un cieņu. Latvijā kā demokrātiskā un tiesiskā valstī, protams, katram ir tiesības uz brīvu sava viedokļa paušanu, taču aicinātu Jūs tomēr ievērot sabiedrībā pieņemtās pieklājības normas.
.
Žurnālists Miroslavs Kodis, kura tautība, starp citu, ir polis, Latvijas Televīzijā strādā jau 7 gadus. Viņa lojalitāte Latvijas valstij, tās iedzīvotājiem un likumiem nekad nav tikusi apstrīdēta, jo ar savu profesionālo attieksmi viņš to ir pierādījis.
.
Latvijas Televīzija kā sabiedrisks un vienīgais patiesi neatkarīgais medijs ir sācis un noteikti turpinās praksi, ka vadošajos un sabiedriski nozīmīgajos raidījumos (ziņas, informatīvi dokumentālie, kultūras, bērnu u.c.) kā to veidotāji tiek aicināti piedalīties mūsu valstī dzīvojošie nacionālo minoritāšu pārstāvji, sava amata profesionāļi. Līdzīga prakse ir ļoti izplatīta arī citās Eiropas valstīs, kur sabiedriski nozīmīgos raidījumos strādā nacionālo minoritāšu pārstāvji. Šādā veidā Latvijas Televīzija veicina integrācijas procesu reālajā dzīvē, ne tikai „uz papīra”.
.
Jūsu pārmetums par Miroslava Koda vājajām latviešu valodas zināšanām ir nevietā, jo viņš runā gramatiski precīzi.
Turklāt gandrīz katru viņa sagatavoto sižetu pārlasa Ziņu dienesta valodas konsultants. Jā, Miroslavam Kodim ir dzirdams poļu valodas akcents, taču ikdienā vairāk lietojot latviešu valodu, tas samazināsies.
.
Ņemot vērā visu iepriekš teikto, es kā uzņēmuma vadītājs esmu pārliecināts, ka Latvijas Televīzija turpinās pildīt savu sabiedriskā medija misiju un esam izvēlējušies pareizo ceļu, lai lojāliem Latvijas Republikas iedzīvotājiem parādītu, ka mums rūp viņu attieksme pret mūsu valsti.
.
Latvijas Televīzija latviešu valodu vienmēr ir uzskatījusi par vienu no galvenajām nacionālas televīzijas vērtībām un Latvijas Televīzijas 1. kanālā visi raidījumi un filmas tiek ieskaņotas latviešu valodā, titrēšanu pieļaujot vienīgi retos izņēmuma gadījumos.

Ar cieņu,
E. Kots, LTV ģenerāldirektors
No:
http://www.diena.lv/papildinata-nelausim-nirgaties-par-latviesu-valodu-ltv-panorama-729481

Kategorija: Nedrīkstam klusēt | Pievienoja: Janis_A (20.Apr.2010)
Skatījumu skaits: 726
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika