Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Dzīvosim-Redzēsim

Kas tas par zvēru?

http://www.aisbergs.lv/?p=20686

 

Kas tas par zvēru?

DZĪVOSIM - REDZĒSIM 16.06.2011

 

Ekopilsēta Liezērē – Kas tas par zvēru?
(izvilkumi no ziņām masu mēdijos)
.

Attēls no: http://www.impakt.nl/content/img/works/1286809170-.jpg

.

Vidzemes plašumos, kur pagaidām ir neskarti meža biezokņi un neapstrādāti lauki, pēc 10-20 gadiem būšot jauna pilsēta. Tās aptuveni 6000 iedzīvotāji dzīvos, ēdīs, pārvietosies un strādās zaļi.
.

Šo ieceri izsapņojis baņķieris Valērijs Belokoņs. Starp Vecpiebalgu un Madonu gada laikā no aptuveni 30 zemniekiem par miljonu latu atpirktas zemes 800 hektāru platībā.
.

Zaļajām idejām baņķieri pievērsis Lielbritānijas troņmantnieks princis Čarlzs. Pirms gada ar viņu un naftas šeihu lielvalsts Kuveitas karaliskās ģimenes princesi Fadiju Belokoņs nodibināja firmu.

.

..

Politiķi Saeimā jau tad kuluāros runāja, ka Belokoņa un prinča vārdā Einara Repšes sieva Latvijā meklē īpašumus. Vai eko-pilsēta, kas pēc apjomiem būšot kā otra Madona, ir arī britu prinča bizness, vietējā Liezēres pagastmājā nezina un ieceri dēvē par pasaku.
.

Ekopilsētas īpašnieks ir uzņēmums HERCOGISTE. Hercogistes apmēriem līdzvērtīgais projekts pieder Valērija Belokoņa ģimenes locekļiem. Par tās vadītāju kopš šī gada kļuvis Deivids Holahans. Iepriekš viņš dienējis ASV armijā un pēdējos gadus bijis militārais atašejs ASV vēstniecībā Latvijā.
.

Eko pilsētas projektu gatavo cita firma – TERRA LIBRE. Tajā bez Belokoņa akcijas sadalītas starp vairākām baņķiera uzticamības personām. Starp tām arī bijušais ārlietu ministrs Aivis Ronis un Rūta Raginska-Repše. Viņas loma šajā projektā esot bijusi nozīmīga. Kā raidījumam stāsta Holahans, tad tieši Raginska – Repše meklējusi pilsētai nepieciešamās zemes.
.

Paša spēkiem Ekopilsētas ideju Belakoņam un partneriem pacelt nav pa spēkam. Nekustamo īpašumu nozares cilvēki rēķina, ka tas varot izmaksāt pat vairākus miljardus. Vai lielās naudas plānots atrast Belokoņa partneru prinča Čerlza un Kuveitas princeses kabatās, projekta veidotāji neatklāj. Viņi sola, ka solīto izpildīs. Tāpat kā nepieļauj, ka zaļā pilsēta būs tik dārga, ka tajā varēs atļauties dzīvot tikai ārzemnieki…

http://www.madona24.lv/zinas/46/78108?tab=main
.

Madonas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē, kas notika 14. martā, deputāti iepazinās ar informāciju par projektu „EKO-pilsēta”, ko iecerēts īstenot Madonas novada Liezēres pagastā.
.

Par šo ieceri pastāstīja ar tās realizāciju saistītās personas; Valērijs Belokoņs, Rūta Raginska-Repše un SIA „Terra libre” speciālisti. Par partneri projektā ir uzaicināta arī Madonas novada pašvaldība. Šobrīd projekta realizētāji ir iegādājušies zemi Liezēres pagastā 800 ha platībā, kas tiks izmantota ekopilsētas projekta īstenošanai, un sākuši darbu pie ģenerālā plāna izstrādes, kas paredzēs topošās pilsētas plānojumu un vīziju, kā šo vietu attīstīt, lai tā spētu piesaistīt iedzīvotājus un radīt darbavietas.

http://www.estars.lv/raksti/3/13346
.

UZZIŅA

* Ekopilsētas celtniecībai Liezēres pagastā par miljons latu iegādāti 800 hektāri zemes.
* 800 hektāru teritorijā ir gleznaina un nepiesārņota daba, pauguri mijas ar ielejām, bagāta augu un dzīvnieku valsts.
* Tuvākā un tālākā apkārtnē daudz kultūrvēsturisku un dabas objektu, dzīvo radoši cilvēki.
* Liezēre atrodas aptuveni 150 kilometru attālumā no Rīgas; šobrīd 1200 iedzīvotāju; gandrīz pusi Liezēres pagasta teritorijas aizņem meži.

http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=314980:k-vrtjat-uzmja-belokoa-projektu-par-zas-pilstas-celtniecbu-liezr&catid=94:viedoki&Itemid=112
.

Kā pastāstīja Raginska-Repše, ekopilsētas projekta iecere pasaules mērogā nav unikāla. Projekta īstenotāji jau pētījuši pieredzi par šāda veida projektiem Lielbritānijā, Vācijā, Abu Dabi, Amerikas Savienotajās Valstīs, arī Igaunijā sāk attīstīt ekopilsētu.
.

Atbilstošas vietas izvēle un ar to saistīto formalitāšu kārtošana ilgusi aptuveni divus gadus. Pēc rūpīgas izpētes projektam tika izvēlēta teritorija Liezeres pagastā, kur idejas īstenotājs iegādājies zemi - 800 hektārus. Noteicošie faktori bijuši lieliskā ainava, reljefs, zaļā un neskartā vide, dzīvās vietējās kultūras tradīcijas un ģeogrāfiskā atrašanās vidū starp Cēsīm, Valmieru un Madonu.

http://www.madona24.lv/zinas/48/73131
.

Paralēli zemes iegādei tika sākti projekta sagatavošanās un izpētes darbi, izstrādāta projekta stratēģija, izstrādāti projekta ilgtspējīgas attīstības principi un sākotnējais ekonomiskais modelis. 2011. gada martā ar projektu iepazīstināta Madonas novada dome. Ģenerālplāna izstrādes gaitā projekta iniciatori aicina arī sabiedrību iesaistīties, izteikt idejas un priekšlikumus. Līdz šim eko projektā Hercogiste investējusi vairāk nekā miljonu latu.
.

A/s Hercogiste reģistrēta 2009.gada aprīlī; uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,5 milj. latu; uzņēmuma akcionāri ir Valērijs Belokoņs un Vilorijs Belokoņs. Hercogiste ir eko projekta aktīvu īpašnieks un īpašuma attīstītājs. Tā ir iesaistīta arī citos ilgtspējīgos un videi draudzīgos projektos.
.

SIA Terra Libre ir projektu vadības kompānija, kas nodrošina Hercogiste Eko projekta realizāciju. Terra Libre akcionāri ir Belokon Holdings (72%), Anita Lase (7%), Aivis Ronis (7%), Rūta Raginska-Repše (7%) un Kaspars Vārpiņš (7%).

http://www.postfactum.lv/1/2/?id_news=45557

Izvilkumus apkopojis Jānis A.
16.06.2011.

P.S. no autora:

Tāds, lūk, projektiņš 6000 cilvēku elitei… Vēl interesantāk paliek, ja papēta Eko-Pilsētas projektu, kas šobrīd top Krievijā, Jakutijā:

http://bvid.ru/gadgets/36978-yeko-gorod-2020-interesnyj-proekt-podzemnogo.html
http://www.nanonewsnet.ru/news/2010/ekogorod-2020-proekt-podzemnogo-goroda-na-meste-gornoi-almaznoi-vyrabotki-v-yakutii

.

Kategorija: Dzīvosim-Redzēsim | Pievienoja: Janis_A (15.Jūn.2011)
Skatījumu skaits: 1031
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Pieteikšanās

Informaģentūra
TAUTASFORUMS
INFOWARS
ABOVE TOP SECRET
NATURALNEWS
GLOBALRESEARCH
DRUDGE REPORT
ECOCOLLAPS
PLANETA-MOJA
EARTH CHRONICLES
Statistika