Sākums » Raksti » Aisberga arhīvs » Derīgi zināt

Īrniekus par pakalpojuma maksas paaugstināšanu turpmāk nebrīdinās

http://www.aisbergs.lv/?p=3779

 

Īrniekus par pakalpojuma maksas paaugstināšanu turpmāk nebrīdinās

DERĪGI ZINĀT 12.12.2008

 

Izskatīšanai Saeimas komisijās šodien tika nodots grozījums likumā "Par dzīvojamo telpu īri”, kas paredz noteikt, ka par pakalpojumu maksas paaugstināšanu īrnieks nav jābrīdina, ja attiecīgā pakalpojuma maksas paaugstināšana saistīta ar sabiedrisko pakalpojumu regulatora noteiktajām tarifu izmaiņām.

Likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 21.panta septītajā daļā noteikts, ka apstiprinātie tarifi stājas spēkā regulatora administratīvajā aktā noteiktajā dienā, taču ne agrāk kā 30.dienā pēc to publicēšanas. Savukārt likuma "Par dzīvojamo telpu īri” 11.3.panta piektajā daļā noteikts, ka par to, ka tiek paaugstināta maksa pamatpakalpojumiem (apkurei, aukstajam ūdenim, kanalizācijai un sadzīves atkritumu izvešanai), īrnieks rakstveidā brīdināms vismaz trīs mēnešus iepriekš, norādot maksas paaugstināšanas iemeslu un, ja īrnieks pieprasa, sniedzot finansiālo pamatojumu.

.

Patlaban īrniekiem noteiktie brīdināšanas termiņi atšķiras no tiem, kas noteikti attiecībā uz dzīvokļu īpašniekiem. Tādēļ, ievērojot faktu, ka bez iepriekšējas paziņošanas jaunā maksa īrniekam nav saistoša, gadījumos, kad dzīvokļa īpašnieks dzīvokli izīrē, viņam divus mēnešus maksas paaugstinājums ir jāsedz no saviem līdzekļiem.

No: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/article.php?id=573069
11.12.2008

Kategorija: Derīgi zināt | Pievienoja: Janis_A (31.Dec.2008)
Skatījumu skaits: 964
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Statistika